V článku sa nehodnotí samotný súdny proces, ale postoj tej skupiny ľudí, ktorá nám ostatným dosť často dáva na známosť, že je intelektuálne a morálne vyššie ako my ostatní.

Pre spomínanú skupinu ľudí zľudovel pojem „bratislavská kaviareň“,  podľa priestorov, kde často prebiehajú ich „učené dišputy“. Veľmi podobný význam má dnes slovo „slniečkári“.

Článok zhŕňa poznatky z rôznych diskusií, komentárov ako aj osobnej komunikácie  s rôznymi „eurohodnotovo – progresívne“ ladenými občanmi.

Bežnému občanovi ťažko uveriť, že ten súdny proces je len o jednej rozhlasovej relácii, že tam nejde o viac (foto: YouTube).

Milan Mazurek sa v pondelok 16. apríla 2018 opäť postaví pred špecializovaný trestný súd za svoju kritiku výstavby bytov pre tzv. neprispôsobivých spoluobčanov.

Špecializovaný súd sa Milanom Mazurekom zaoberá hlavne pre tieto jeho slová:

 „150 miliónov eur sa ide použiť na domy pre ľudí z cigánskych komunít. To jest pre ľudí, ktorí nikdy pre náš národ, pre náš štát nič neurobili, práve naopak, rozhodli sa žiť asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém. My, ktorí žijeme slušným životom a pracujeme, tak na nás štát úplne kašle, zatiaľ čo týmto asociálom dá zadarmo úplne všetko“

(zdroj: denník Pravda)

Prípadné odsúdenie Milana Mazureka môže medzietnické vzťahy na Slovensku iba ak zhoršiť a tak priložiť ďalšie polienko do stupňujúceho sa spoločenského napätia.  Jeho slová v rádiu by boli dávno zabudnuté, keby sa do veci nevložili represívne zložky štátu.

Vlastné bývanie je pre väčšinu Slovákov celoživotnou úlohou (splácanie hypotéky), potom je to boj s osudom aby nedošlo k exekúcii. Mnohí Slováci sa k vlastnému bývaniu nedopracujú nikdy.

Milan Mazurek si u „eurohodnotovo – progresívne“ ladených občanov a mimovládiek „zavaril“ hlavne tým, že otvoril „bytovú problematiku“. Tá môže byť jednou z príčin takmer nulovej podpory verejnosti ohľadom presídľovania migrantov na Slovensko.

Kapacita existujúcich ubytovní pre migrantov na Slovensku nebude stačiť pri Bruselom určenom „solidárnom podiele“, t.j.  pri počtoch očakávaných v najbližších rokoch.

Je tu aj „kvalitatívna“ stránka veci, záchytné ubytovacie zariadenie iste nie je miestom, ktoré si bruselské elity a slovenskí „slniečkári“, predstavujú ako dôstojné ubytovania pre tých, čo prichádzajú obohatiť našu spoločnosť a kultúru.

Bytový fond na Slovensku naozaj neoplýva nevyužitými kapacitami. Aspoň teda nie v lokalitách, kde by ľudia chceli žiť, to sa týka aj prípadných presídlených migrantov.

Vzniká tak  potreba výstavby nových bytov či domov. Napríklad Nemci už stavajú a Taliani museli tento problém riešiť aj núteným prenájmom nehnuteľností pôvodných obyvateľov krajiny.

Logicky preto aj na Slovensku budú musieť vzniknúť nové bytové jednotky, domy alebo aspoň ubytovacie zariadenia. Ak by výstavba nestačila, budú musieť mnohé už existujúce stavby zmeniť obyvateľa alebo aj vlastníka.

A to všetko v krajine, kde je vlastné bývanie pre mnohých nedostupné, pre iných zase znamená balvan hypotéky na krku.

Činnosť polície zameraná na stíhanie za názor najviac poškodila u verejnosti stranu Smer SD, keďže z tejto strany bol tak premiér ako aj minister vnútra (foto: YouTube)

Preto pokladajú za nevyhnutné mať spoločenskú diskusiu v tejto oblasti pod prísnou kontrolou represívnych zložiek štátu. Inak hrozí, že by sa v spoločnosti prejavili mimoriadne negatívne nálady, postavené na pocitu nespravodlivosti u domáceho obyvateľstva.

Pri trestnej činnosti typu znásilnenia a podobne sa dá oponovať pomerom kedy je počet páchateľov veľmi malý proti celkovému počtu presídlených. Bývať však potrebuje každý. Aj presídlený, aj domáci. A naraz pre všetkých verejné zdroje nie sú.

Krivdil by som tzv. „bratislavskej kaviarni“ ak by som tvrdil, že vsádza len na represívne zložky štátu.

Je veľká snaha vytvoriť systém výchovy k multikuturalizmu už od útleho veku detí. Tým by sa mal dosiahnuť stav, kedy by ľudia investície do bývania pre tých druhých vnímali ako pozitívnu vec pre krajinu, nie ako teraz, ako niečo, čo sa im nedostalo a inému áno.

Správne to ale pokladajú za beh na dlhé trate. Niektorí dokonca tvrdia,  že sa to podarí až vtedy, keď staré socialistické generácie sa pominú.

Dovtedy je to podľa nich na NAKA, špeciálnej prokuratúre a špeciálnom súde, aby zabezpečili, že ľudia typu Milana Mazureka nedokážu cez mobilizáciu slovenských „rasistov“ a „xenofóbov“ zvrátiť progresívne trendy. Represívne zložky štátu majú podľa nich zabezpečiť  aby sa zo Slovenska nestalo druhé Maďarsko.

A tí druhí, rôzni „neprogresívni“ obrancovia slobody slova budú protestovať opäť 16.4.2018.

zdroj: Facebook