Vyberte položku Stránka

Meno Georgij Oganezov sa stalo slávne. Konečne má západ hrdinu, ktorého ako nevinnú osobu…

Meno Georgij Oganezov sa stalo slávne. Konečne má západ hrdinu, ktorého ako nevinnú osobu…

Meno Georgij Oganezov sa stalo slávne. Konečne má západ hrdinu, ktorého ako nevinnú osobu (spolu s Maximom Grišenkovom) ruskí policajti zmlátili pred kamerou.

Podľa jeho osobného profilu na sociálnej sieti https://www.facebook.com/profile.php?id=100006259114026 je to priaznivec taekwondo, alebo priamo vyznavač športu. Jeho priatelia vyzerajú nekonfliktne, zdieľa väčšinou zaujímavosti o športe a autách.

Ako sa teda ocitol na demonštrácii, kde na videu tvrdí, že len išiel okolo?
29. júla zdieľal prvý status z demonštrácií v Moskve a potom ešte niekoľko. Je zrejmé, že ho to zaujalo. Minimálne sa dá predpokladať, že bol zvedavý na priebeh akcie, takže išiel na demonštráciu vedome.

Vysvetlenie poskytuje komentár užívateľky Galina Galina pod videom jeho mlátenia. Galina píše
„Video nie je kompletné. Mužov mi je veľmi ľúto. Ale predtým bránili zadržaniu Krigera, ľahli si na neho a bránili polícii, volali na odpor. [na videu] Oganezov kričí, že len išiel okolo, ale dovtedy vyzýval na odpor. Je možné, že z toho nebude len pokuta, ale väzenie. Je mi ľúto Vašich blízkych, budú sa o Vás báť, hľadať peniaze na právnikov a očakávať následky“

V inom príspevku Galina píše Oganezovi:
„Kvôli Vám trpel Grišenkov! Vy ste vyzývali na odpor voči polícii pri zatýkaní! Hanebné!“

Zvykli sme si, že médiá klamú. Zvykli sme si, že ukazujú len to, čo sa im hodí. Zvykli sme si, že spolupracujúce subjekty typu Biele prilby, či Pallywood dodávajú týmto fejkovým médiám tú „správnu“ muníciu. Oganezova snímala pri bitke britská stanica BBC, ktorá už celé roky vysiela lži o Líbyi, Sýrii, islame, či o „mužovi, ktorého meno sa nesmie vysloviť“

Kde je pravda?

Oganezov bol skutočne zmlátený. Ide o to, či tú situáciu nahral s vedomím, že dostane bitku, ktorá poslúži ako dôkaz pre západné médiá. Alebo bol skutočne nevinnou obeťou.

To nech si každý rozhodne sám

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This