EU Observer napísal, že medzinárodné vyšetrovanie (OPCW) ukázalo na Rusov. Klamali.

Nadpis správy uvádza, že „Chemický útok vo Veľkej Británii spôsobili Rusi, hovorí medzinárodné vyšetrovanie

Ďalej ešte viac uisťuje správu, ktorú si majú čitatelia zapamätať, keď tvrdí, že „Nervový plyn použitý v pokusu o atentát na bývalého ruského špióna Sergeja Skripala a jeho dcéry v Spojenom kráľovstve minulý mesiac pochádza z Ruska, potvrdila vo štvrtok Organizácia pre zákaz chemických zbraní (OPCW)„.

A na základe akých dôkazov to organizácia tvrdí?

Zistenia OPCW vraj „potvrdzujú zistenia Spojeného kráľovstva týkajúce sa identity toxickej chemikálie„.

Darmo hľadáte konkrétny fakt, jediným „fakt“ je odvolávka na oficiálny príbeh anglickej strany. A máme tu dôkaz kruhom.

Anglická vláda niečo tvrdí bez dôkazov. Chce, aby sme začali diplomatickú, či inú vojnu.

Keď sa verejnosť a médiá dožadujú dôkazov, zavolá si „nezávislú inštitúciu,“ OPCW, ktorá má potvrdiť to, čo Anglicko tvrdí.

A OPCW skutočne anglické tvrdenia potvrdí – tým že sa odvolá na anglické dôkazy. Presne tie dôkazy, ktoré mala dokázať.

Podobne sa správajú aj slovenské médiá. Topky tvrdia, že ide o novičok – a odvolávajú sa na utajenú správu, o ktorej informovala agentúra AP. Rovnako však komentujú správu aj v agentúre Reuters. V nadpise tvrdia, že ide o nervovo-paralytickú bojovú látku. Ale pritom nič v ruke nemajú. Citujú len správu OPCW, kde sa tvrdí: „Výsledky analýzy environmentálnych a biomedicínskych vzoriek laboratóriami poverenými OPCW, ktoré zozbieral tím OPCW, potvrdzujú zistenia Veľkej Británie, týkajúce sa identity toxickej chemikálie„. Žiadne pomenovanie konkrétnej látky, alebo druhu chemikálie. Odkiaľ teda vie Reuters, že ide o nervovo-paralytickú látku?

To je stupídny svet. Svet, v ktorom sa stále viac ukazuje, že medzinárodné organizácie sú karikatúrou toho, čo majú napísané vo svojich stanovách. V skutočnosti sú to len nástroje krajín, ktoré ich zakladali a ktoré ich ovládajú.

Dôveryhodnosť OPCW, WADA, WHO a ďalších tzv. nezávislých organizácií je neotrasiteľná už len pre ľudí, ktorí tieto subjekty používajú ako nástroj pre svoje demagogické, propagandistické ťaženia.

OPCW ako zaujímavý, zrejme jediný zverejniteľný fakt uvádza, že použitá toxická chemikália bola „vysoko čistá“.

A to nám má stačiť. Smiešne.