Ako sa dalo čakať, v utorok prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska oznámil verejnosti, že nebude kandidovať v nasledujúcich prezidentských voľbách.

Tým vyrazil dych, spôsobil šok a slzy v očiach svojich pätolízačov, naiviek, ktorým chýba zmysel pre realitu, hlavne z radov slovenskej parlamentnej a neparlamentnej opozície. Tí ešte prednedávnom pochlebovali pánovi prezidentovi, prosili ho aby išiel opätovne kandidovať a vyjadrovali mu svoju podporu. Ospravedlňovali a bagatelizovali jeho hriechy.

Pán Kiska sa ukázal ako pokakanec a svoju opätovnú kandidatúru vzdal. Svoje rozhodnutie nekandidovať odôvodnil rodinnými dôvodmi. Neúnavný bojovník proti ruskej propagande a šíreniu násilia na internete, podporovateľ detí slnka a LGBTI komunity, sklamal svoje ovečky a nechal ich bezradne vzhliadať smerom k americkej ambasáde, Nadácii otvorenej spoločnosti a mestu Houston.

Máme problém, Houston! Čo teraz, Houston? Houston!

Odvolanie Kisku z kampane malo svoje vážne dôvody a toto rozhodnutie bolo určite urobené po konzultácii s našimi americkými priateľmi skôr ako ho prezentovali verejnosti. Zasvätení tušili, že je rozhodnuté už dávno predtým. Kiska by mal veľkú šancu zvíťaziť, ale vzhľadom na obvinenia, nedokáže ustáť kampaň. Buď nemá dostatočne hrubú kožu, alebo je situácia s rôznymi jeho kauzami taká vážna, že aj takto dobrú bábku museli stiahnuť.

Bábkovodiči spoza oceánu jednoducho vidia realitu lepšie ako niektorí usmrkaní politici s klapkami na očiach na Slovensku. To, že sa s Kiskom nepočíta naznačoval aj nedávny prieskum v denníku N, ktorý robila agentúra Focus na preferencie očakávaných kandidátov. 

Nebojte sa, padavky, Houston má riešenie! Nenechá vás v štichu a určite dostanete svojho kandidáta. Uvidíme či sa podarí pokus o politickú reinkarnáciu Ivety Radičovej.

Houston to zariadi, urobí priestor v „nekonšpiračných“ médiách, zaplatí kaderníka, prepudruje nos… Ak je potreba, vyšle Ivetku do fitka či na protialkoholické a bude tu kandidát ako lusk. Len vydržať! Ak by Ivetka zlyhala, nezúfajte, je tu pre vás ešte Martin Bútora alebo niekto, hoci aj Peter Kalmus. Všetko jedno. Hlavne, Houston vyrieši problém!