Vyberte položku Stránka

ĽS Naše Slovensko nepodporí pád vlády.

ĽS Naše Slovensko nepodporí pád vlády.

Tak  vyznieva informácia z tlačovej konferencie, na ktorej dnes vystúpili čelní predstavitelia strany Marian Kotleba, Milan Uhrík a Martin Beluský.

Na tlačovej konferencii predstavitelia ĽS Naše Slovensko rázne kritizovali vládu R. Fica za obmedzovanie slobody slova. V tejto súvislosti žiadajú odstúpenie ministerky Lucie Žitňanskej. Marian Kotleba naznačil, že vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa môžu onedlho dostať na svetlo sveta skutočnosti, ktoré významne posunú  poznanie verejnosti v tejto veci.

To, že poslanci ĽS Naše Slovensko nepodporia odvolanie vlády si je možné odvodiť od vyhlásení jej predstaviteľov o tom, že Róbert Fico musí dokázať, že svoje slová myslí vážne. Ako jeden z dôkazov by malo byť prijatie slovenskej obdoby amerického (v podobnej podobe ho má aj Izrael) zákona  FARA, ktorý ukladá celý rad povinností mimovládnym organizáciam financovaným zo zahraničia.

Z logiky veci vyplýva, že ak Róbert Fico má dokázať, že svoje slová myslí vážne, musí na to mať viac času, než je k dispozícii do hlasovania o jeho dôvere. Aj v prípadoch legislatívnych návrhov od poslancov existuje stanovený postup, spolu s časovými lehotami. Preto návrh FARA nie je možné predložiť skôr, ako na aprílovej schôdzi parlamentu.

ĽS Naše Slovensko sa opäť vyjadrí po mimoriadnom zasadnutí predsedníctva strany.

Záznam z tlačovej konferencie ĽS  Naše Slovenko, zdroj MediaPortál NRSR

 

 

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This