Denník Daily Star informuje o ďalšej verzii toho ako mohli byť anglický agent v Rusku a jeho dcéra otrávená. Podľa MI5 bol použitý lietajúci aparát

Anglická paranoja dostupuje k novým vrcholom. Keďže Angličania nevedeli nájsť žiadne zdôvodnenie ako došlo k „otrave“ Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julie, tajná služba MI5 si vymyslela teóriu drona.

Doteraz nevedelo aglické vyšetrovanie prísť so žiadnym svedkom útoku a ani štúdium záznamov bezpečnostných kamier neprinieslo nič zaujímavé.

Dôkaznú núdzu agenti MI5 vyriešili veľmi jednoducho: Odteraz budeme tvrdiť, že Rusko má program na zabíjanie ľudí a útoky chemickými a biologickými látkami pomocou lietajúcich, na diaľku riadených dronov.

Článok uvádza, že spravodajská služby tejto teórii verí. Použitie dronu by totiž vysvetľovalo, prečo neexistovali žiadni očití svedkovia útoku a žiadne kamerové zábery.

Zdroj novín uviedol: „Každý možný scenár sa berie do úvahy. Vieme, že Rusi experimentovali s miniatúrnymi dronmi použitými ako zbraň. Veríme, že sa mohli použiť v Sýrii, na Ukrajine a pri ďalších atentátnych operáciách.

V neuveriteľnom fantazírovaní pokračuje bulvárny plátok ďalej

Podľa toho tajné služby MI5 veria, že Rusi vyvíjajú úplne nový arzenál nezákonných zbraní.

Citáty z článku:

  • Rusko má program skrytých zbraní, ktorý porušuje medzinárodné dohovory o biologických a chemických zbraniach.
  • Nervovo-paralytická látka Novičok je toho dôkazom a je to len jedna z radu veľmi nebezpečných tajných zbraní, ktoré boli vyvinuté ruským štátom na rozkaz prezidenta Putina v posledných rokoch.
  • Veríme, že tiež vyvíjali vírusy, ktoré použité ako zbraň by mohli zlikvidovať tisícky ľudí.
  • Rusko je pravdepodobne viac hrozbou, než kedykoľvek od konca studenej vojny.

Minister zahraničných vecí Boris Johnson uviedol, že je „skoro isté, že“ za otrávením bývalého anglické špióna v Rusku je ruský prezident Vladimir Putin.

Briti varovali ruských exulantov – vrátane dôstojníkov na dôchodku -, že vrahovia lovia agentov považovaných za hrozbu pre Putinov režim.

Až úplne na konci článku sa uvádza, že ani po troch týždňoch vyšetrovania sa nevie o moc viac ako na jeho začiatku.

Záver

Angličania majú holé ruky. Nemajú dôkazy, nechcú Rusom poskytnúť vzorky – evidentne žiadne neexistujú. Rovnako Rusom zabraňujú prístup k Julii Skripaľovej, ktorá je ruskou štátnou občiankou.

Propaganda beží na plné obrátky. Čím nezmyselnejšia teória, tým lepšie. Hlavne treba prehlušiť pochybnosti a hodiť všetko na Rusov.

To, že anglické stredisko Porton Down vzdialené od Salisbury len 10km, robilo výskum rodiny nervových substancií s názvom novičok sa nikde nespomína.

Rovnako ako sa v anglickej tlači nespomína, že podobný výskum robí aj USA, Slovensko, Česko a Švédsko. Štruktúra a postup syntézy je na Západe známy už dvadsať rokov.

Televízia ČT24 v programe 90′ uviedla od 46minúty popis látky a tiež rozhovor s chemickým expertom.

  • Ale samozrejme, ak niekto bude robiť analýzu, musí mať nejaký štandart. A za predpokladu, že niekto má nejaký štandart, potom tiež Novičok vlastní
  • Každý študent organickej chémie, ktorý videl niekedy štruktúru [tá je známa už minimálne desať rokov – pozn.edit], by mohol teoreticky takú látku pripraviť
  • Nejaké malé množstvo, ktoré by otrávilo jedinca, sa môže pripraviť v akomkoľvek lepšie vybavenom laboratóriu

Opäť v ČT24 Andrej Šándor, bývalý veliteľ českej vojenskej spravodajskej služby, vylučuje účasť Putina. Priznáva, že Novičok majú možnosť vyvinúť a vyrobiť všetky krajiny na západe, keďže informácie sú už dávno k dispozícii.

Ale za všetkým sú Rusi, Putin a zbrane scifi. Musia byť scifi, lebo sú tak tajné, že ich ešte nik nevidel.

A potom sa niekto diví, že nezmyslom mainstreamu verí stále menej ľudí