Len aby sa nezabudlo.

Včera uplynulo 15 rokov od začiatku drámy, príšerneho masakru v Beslane. 3.septembra tragédia vyvrcholila útokom bezpečnostných zložiek na teroristov, ktorí zabili 334 ľudí.

Obrázok názorne ukazuje výsledok

K teroristom a vojnám treba jednu pripomienku. Iba krajina, ktorá na vlastnej koži zažila utrpenie hrôz vojny, alebo terorizmu, bude autentická vo svojom úsilí pri boji proti násiliu.

Dnešné Rusko si len v nedávnej minulosti vytrpelo toľko, čo iné krajiny nezažili za celú svoju históriu. Zo strany krajín, ktoré naopak vojny vyvolávajú a podporujú teroristov znie krajne nemiestne volanie po mieri a obviňovanie Rusov.

V Sýrii ruská armáda tvorí hrádzu pred vytvorením zakladne teroristov, ktorí by boli schopní ohroziť ich vlastnú krajinu. Poučili sa z tragédií ako je Beslan. Vedia, že teroristi sú ako plevel, ktorý keď sa raz niekde uchytí, šíri sa ako mor, má nespočetné množstvo výhonkov, ktoré je nutné trpezlivo ničiť a nikdy neprestať.

Poučili sa, že Západ je spoločenstvom krajín, ktoré budú označovať vrahov ako bojovníkov za demokraciu, za slobodu a ktoré bude týchto ľudí podporovať, chrániť a v médiách ospevovať ako moderných Jánošíkov. Vrahov z Beslanu a ich spolupracovníkov skutočne takto romantizovali mnohí „žurnalisti“, v našom mediálnom priestore napr. Petra Procházková a pri Sýrii to máme v priamom prenose pri čítaní slovenských pedofilných liberálnych denníkov. Sú to ľudia, pre ktorých skutočná ľudskosť a empatia nič neznamená, na všetko pozerajú cez prizmu ideológie a čierno-bieleho videnia. Často len kvôli tomu, že ich niekto platí.

Nedivme sa, že podpora Západu je smerom na východ stále menšia. Pritom ide o podobný prípad ako s migrantami, ktorí chcú sociálne benefity Západu, ale touto spoločnosťou z duše pohŕdajú. Aj Rusi chcú Mercedes, alebo iPhone, to však neznamená, že chcú aj západnú morálku, západné (ne)pravidlá.

Beslan by mal byť pripomienkou aj pre nás. Terorizmus nie je ani dobrý sluha, ako si niektorí politici myslia. Podpora šialencov nikdy nebude bez následkov. Tajné služby si naivne mysleli, že ich „bábky“ v Afganistane, Čečensku, či v Sýrii budú bojovať len proti „našim“ nepriateľom. Šialenec si však nevyberá, bude vraždiť kohokoľvek. Dnes sú obeťami nami podporovaných vrahov už aj ľudia zo Západu. Lenže tí ešte stále neprišli na to, že skutočným rizikom nie sú teroristi, ale ich vlastné vlády, ktoré týchto netvorov starostlivo vychovali.

https://www.teraz.sk/zahranicie/beslan-rukojemnicka-drama-vyrocie-11/153257-clanok.html