Vyberte položku Stránka

Kto je užitočný a kto idiot? Na Slovensku je živou kauzou zverejňovanie nelegálnych výpisov…

Kto je užitočný a kto idiot?

Na Slovensku je živou kauzou zverejňovanie nelegálnych výpisov z aplikácie Threema, ktorú mal na mobile Marián Kočner. Ten je obvinený z organizácie vraždy novinára Kuciaka. Zároveň sa stalo známe, že úrad inšpekčnej služby, ktorý má na starosti previnenia príslušníkov ozbrojených zborov (a len ich) vzniesol obvinenie voči vykonávateľom vraždy. Ide o Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka, Zoltána Andruskóa a Alenu Zsuzsovú. Inými slovami títo ľudia boli evidentne v štátnych službách, pravdepodobne v radoch nejakej tajnej služby.

Portál Zive však tvrdí, že šifra aplikácie Threema nebola prelomená. Jednoducho sa vyšetrovatelia dostali k telefónu Mariána Kočnera a „nejako“ získali heslo.

https://zive.aktuality.sk/clanok/141886/nase-sifrovanie-neprelomili-tvrdi-o-kocnerovej-komunikacii-threema

Otvára sa teda otázka. Ak boli všetci organizátori vraždy príslušníkmi tajných služieb, pričom Marián Kočner takisto v minulosti spolupracoval s týmito kruhmi, je predpoklad, že mali za sebou výcvik a psychickú prípravu. Odovzdať polícii heslo k aplikácii, ktorej obsah je tak citlivý, znamená poskytnutie dymiacej zbrane proti sebe samému.

Môže to byť však aj inak. Ak je celá skupina časťou tajných služieb, existuje nenulová pravdepodobnosť, že ide o komplikovanú spravodajskú hru za nejakým cieľom, pričom poskytnutie obsahu aplikácie Threema médiám je súčasťou tejto operácie.

Cieľ operácie tajnej služby je vo hviezdach. To nech si každý urobí vlastný názor.

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This