Istý bloger na SME, ktorý si plní občiansku povinnosť sledovať „dezinfo scénu,“ sa zameral na štúdiu, o ktorej sme informovali. A hrozne ho to rozčúlilo.

Nemienime mu robiť reklamu, nájdite si to sami, ak po tom túžite. Len pre informáciu. Článok si prečítalo do tejto chvíle 733 ľudí, takže uvedený bloger šíri hoax o hoaxe už v prvých vetách svojho príspevku.

Samozrejme, kritik má pravdu v tom, že štúdia bola hlavne o vytvorení rôznych modelov na prerozdeľovanie migrantov. Nakoniec to sa aj v článku spomína.

Štúdia diskutuje možnosti, mechanizmy a dôsledky prílivu migrantov, snaží sa navrhnúť spôsob, ako by sa s tým mala vysporiadať Európa ako celok. Použili sa rôzne kritéria – od hustoty osídlenia, až cez HDP na hlavu.

Ale ak môže niekoho napadnúť uviesť číslo 1000 obyvateľov na km2 a na základe toho urobiť príslušné prepočty, potom to o niečom svedčí. Štúdia bola totiž základom kvótneho systému, kde sa mala na jednotlivé krajiny uvaliť príslušná kvóta. A fakticky limitný stav bol niečím ako základnou vyjednávacou pozíciou.

Prečo práve 1000 obyvateľov? Napríklad preto, že Malta má hustotu 1290 obyvateľov na metr štvorcový a po zavedení politiky založenej na hustote obyvateľov, by sa každý migrant na Malte musel okamžite odsunúť preč. Tým by sa z Malty stala vstupná brána do Európy.

Kvótny systém bez akýchkoľvek iných opatrení je len efektívna distribúcia prívalu do celej Európy. Ak sa tomu neurobí zábrana, ak sa nebudú kritizovať aj dielčie nápady tohto typu, bruselský aktivizmus kreatívne využije nečinnosť ľudí.

Kvóty boli zmietnuté zo stola, ale celá štúdia ukazuje, že myslenie Bruselu je už celé roky nastavené na ovládnutie verejného priestoru a kontrolu zloženia obyvateľstva. Mandát na to dostali v Lisabonskej zmluve, ktorá bola definitívne schválená v roku 2009. A aká náhoda – práve v tom roku bola pre Európsku komisiu vypracovaná štúdia o relokácii migrantov.

Niekto to nazve predvídavosťou európskych politikov – možno to bude názor aj spomínaného blogera. Niekto iný bude považovať bruselských politikov za cynikov, ktorí plánujú využiť každú poznámku v zmluvách písanú drobným písmom na zvýšenie osobnej moci.

Politikom sa neverí, politici majú byť kontrolovaní – to je základná zásada. Ak niekto odmieta pochybovať o čistých úmysloch najvyšších predstaviteľov Únie, je to podozrivé už z princípu. Štúdia, ktorá si dovolí zverejniť tabuľku na hranici genocídy pôvodného európskeho obyvateľstva by naopak mala byť zverejňovaná naprieč celou Európou ako základ pre tvorbu novej európskej politiky, kde si komisia nebude môcť robiť čo chce.

Bloger mimochodom špekuluje o trestnom oznámení za šírenie poplašnej správy.

To akože vážne? Keď sa cituje materiál stiahnutý zo stránok Európskej komisie?

Na to môžeme dať jednu radu – nech podobné blbosti Eurokomisia neuverejňuje. Nebudeme mať čo citovať a vyzývať na to, aby ste sa s tým oboznámili sami.

V skutočnosti je však cieľom spomínaných blogov niečo iné. Umlčať kritikov a ľudí, ktorí majú iný názor. Nakoniec, Slobodný výber je už niekoľko mesiacov cenzurovaný Googlom. Články portálu sa neobjavujú vo vyhľadávaní na kľúčové slová. To však evidentne nestačí. Treba zničiť portál ako taký. Najlepšie aj s ľuďmi, čo ho vedú…