Na základe nových informácií je všetko okolo Kisku stále záhadnejšie.

Zhrňme si to

  • Kiska aktívne komunikoval a obchodoval s firmou Agras (firma zanikla v roku 2012), ktorá ukradla pozemok zubárovi Francovi.
  • S firmou Agras na prevode desiatok parciel v danom čase spolupracoval vtedajší Kiskov obchodný spolupracovník.
  • Firma Agras po 55 dňoch od získania pozemku na základe jednoročného vydržania (!) previedla pozemok na možného bieleho koňa
  • Šťastný vlastník pozemku, ktorý pre Kisku naviac pracoval, ho po 6 dňoch prakticky bez zisku a hlavne bez listu vlastníctva predal Kiskovi

Konal Kiska v dobrej viere?

Prezident na súde tvrdil, že konal v dobrej viere a o možnom podvode nevedel. Právna zástupkyňa Franca Mária Kozáková však uspela s obhajobou, podľa ktorej Kiska vôbec nekonal v dobrej viere, ale naopak, o všetkom mohol vedieť.

Kiska najprv totiž tvrdil, že s firmou Agras nemá nič spoločné. Vyplýva to z jeho vyjadrení na jednom zo súdnych pojednávaní ešte v máji.

Avšak počas pojednávania na súde sa ukázalo, že Kiska kupoval iný pozemok priamo od Agrasu!

Advokátka zubára Franca priamo na pojednávaní Kiskovi ukázala kúpnu zmluvu, podľa ktorej kupoval v lete 1999 nielen ukradnutý 1,2-hektárový pozemok, ale aj parcelu s rozlohou 2-tisíc štvorcových metrov, a to práve od Agrasu.

Kiska dôkaz, ktorý advokátka vytiahla, nepoprel. Bolo však zrejmé, že ostal v šoku.

Neviem o tom, nespomínam si,“ reagoval zaskočene Kiska, na dôkaz o jeho biznise s Agrasom.

Kiska sa teda poznal s vedením Agrasu. Sprostredkovateľom v obchode pre Kisku bol vtedajší Kiskov spolupracovník, ktorý tiež robil biznis s Agrasom. A napokon možný biely kôň, ktorého použili pri prevode pozemkov na Kisku, v danej dobe tiež pracoval práve pre Kisku.

Kisku na súde usvedčil obchodný partner z klamstva

Prezident na súde tiež tvrdil, že osobu, ktorá mu predala pozemky, nepozná.

Neskôr na pojednávaní sa však ukázalo, že Kiska klamal a daná osoba, možný biely kôň, pracovala pre neho. Vtedajší Kiskov obchodný partner na súde totiž povedal, že Kiska sa s ním poznal.

Kiska mal nielen blízko k Agrasu, ale nepriamo cez svojho partnera aj k ďalším prevodom nehnuteľností pod Tatrami. Kiskov obchodný partner sa totiž na súde priznal, že okrem toho, že sprostredkoval pozemky pre Kisku, robil aj na ďalších prevodoch. Priznal, že išlo možno o 60 pozemkov.

V prípade pozemku zubára Franca jeho advokátka na základe viacerých faktov na súde poukázala, že Kiska nekonal v dobrej viere. Upozornila, že Kiska podpisoval zmluvy o kúpe Francovho pozemku bez toho, aby videl list vlastníctva a zmluvy boli poškrtané.

Advokátka poukázala na to, že Kiska má technické vzdelanie, v danom čase pôsobil v rôznych firmách, a teda, ak by kupoval niečo v dobrej viere, musel by žiadať tak list vlastníctva, ako aj prehľadnú zmluvu. A tiež by sa musel zaujímať, prečo jeho známy prakticky bez zisku obratom predáva pozemok, ktorý len pred pár dňami kúpil od firmy Agras, s ktorou Kiska sám priamo obchodoval.

Navyše cena, za ktorú Kiska pozemok kupoval, bola podozrivo nízka, a to 1800 eur (cena vychádza pri 12000m2 0,15€/m2, dnes sa pozemky v tejto lokalite predávajú od 50€/m2 vyššie). Cena vo vtedajšej mene necelých 5 korún za m2 by bola nízka aj v prípade, že by išlo o predaj lúk a pasienkov.

Kiska doteraz neodpovedal na otázku, či išlo o fiktívnu cenu z dôvodu zníženia daňovej povinnosti.

Dnešná skutočná hodnota pozemku podstatne narástla, môže dosiahnuť kľudne aj milión eur. Ide o lukratívnu lokalitu, kde sa dnes stavajú rodinné domy a je tam aj hotel.

Záver

Na Slovensku dnes vznikla nová sekta – volajú sa „Svedkovia Andrejovi„. Je prakticky jedno, čo ich guru spraví, či spravil. Aj jeho prdy voňajú po ambrózii a jeho činy sú vždy výlučne dobré naplnené eurohodnotovými, resp. euroatlantickými ideálmi a dobroanjelskými úmyslami. To, čo neprajníci označujú za podozrenie páchania trestnej činnosti je len uvedenie „Andreja svätého“ do omylu a zneužitím tejto nemilej situácie kremeľskou propagandou a Putinovými trollmi. To čo, spomínaní trollovia označujú ako klamstvá a lži sú len ľudsky pochopiteľné výpadky pamäte, čo ikonu sekty robí ešte humánnejším a ľudskejším 😀

Strážna veža sekty, Denník N už samozrejme zahájila boj na odhaľovanie zloprajníkov a za pomoci pravej ruky šéfa sekty bude organizovať manifestačnú očistnú kampaň.

Pokiaľ však nie ste členmi uvedenej sekty, možno by vás okolnosti kauzy rádoby budúceho premiéra mali zaujímať. Jeden premiér, ktorý býval v byte človeka podozrivého z daňových podvodov stačil. Nepotrebujeme ďalšieho, pri ktorom okolnosti naznačujú priame podozrenie z páchania trestných činov ako člena organizovanej skupiny.