Vyberte položku Stránka

Koláž povie viac ako slová

Koláž povie viac ako slová

Gréta Thunberg je osobnosťou roka časopisu Time. To však neznamená, že je aj morálnym príkladom roka. Rovnako ako to neznamená, že myšlienky, ktoré hlása, sú hodné nasledovania

Časopis Time si volí osobnosti roka na základe toho, ako dotyční ovplyvnili svet. Vôbec nejde o dobro alebo o zlo, ale iba o mieru ovplyvnenia. V roku 1938 sa stal osobnosťou roka Hitler, v roku 1939 a 1942 Jozef Stalin. V roku 1957 sa stal osobnosťou roka Nikita Chruščov a v roku 1979 Ruhollah Chomejni Osobnosťou roka sa teda stávajú aj predstavitelia rôznych režimov, či ideológií, ktoré svojho času otriasli verejnosťou a plnili predné stránky novín bez ohľadu na to, že žiť s nimi nebol žiadny med..

Malá Gréta nie je mysliteľ, nie je vizionár. Je len symbolom, zmanipulovanou bábkou svojho okolia, ktoré chce pomocou nej presadiť svoje zámery. Zámer zaujať a získať publicitu vyšiel na jednotku, fotky a články s Grétou Thunberg ľudí priťahujú a tým sa umožňuje posúvať agendu „zelenej ideológie“ stále viac do popredia. O ochranu prírody nejde. Ako vždy ide len o moc, o peniaze, o otvorenie nových trhov a zvýšenie ziskov. To, že pritom väčšina obyvateľov schudobnie, príde o veľkú časť úspor, krajiny sa zadĺžia a príroda dostane ťažkú ranu, nevadí.

Pár ľudí, ktorí Grétu využili, získa moc, bude sa mať lepšie, bude rozhodovať, čo sa smie alebo nesmie, stane sa pánmi nad životom a smrťou obyvateľstva – presne ako Hitler.

Zdroj: https://www.facebook.com/137730750182495/posts/503332700288963

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This