Vyberte položku Stránka

Ked sa pobočka americkej ambasády pomý V roku 2014 mal vtedajší minister zahraničných vecí…

Ked sa pobočka americkej ambasády pomýli…

V roku 2014 mal vtedajší minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák zaujímavé vyhlásenie. Týkalo sa Gruzínska a jeho aktivity v roku 2008. Z hľadiska dnešnej propagandy je tento záchvat úprimnosti mimoriadne cenný. Dokumentuje totiž, že dnešní nadávači na ruskú agresiu sú všetci do jedného skorumpovaní hajzli.

http://www.teraz.sk/zahranicie/gruzinsko-nato-lajcak-vstup/80514-clanok.html

V správe TASR sa píše o situácii Gruzínska vo vzťahu k jeho potenciálnemu budúcemu členstvu v NATO

Politickú nepripravenosť [Lajčák] nevidí v súčasnej vláde, ale v konaní Gruzínska v roku 2008, keď po krátkej niekoľkodňovej rusko-gruzínskej vojne Moskva uznala nezávislosť dvoch odštiepeneckých regiónov, Južného Osetska a Abcházska. Gruzínsko považuje oba kaukazské regióny za okupované Ruskom. Gruzínsko v auguste 2008 vyslalo svoju armádu s cieľom opätovne dobyť Južné Osetsko, ktoré sa spolu s Abcházskom vymanilo spod kontroly Tbilisi v separatistických vojnách začiatkom 90. rokov. Do konfliktu zasiahla ruská armáda, ktorá gruzínske jednotky pri svojej jasnej prevahe rýchlo porazila. O život prišli stovky ľudí.

„Gruzínsko nekontroluje dve separatistické časti, to je realita. Realita je tiež to, že k vojenskej akcii v roku 2008 prispela aj vtedajšia gruzínska vláda. Na strane mnohých spojencov je obava, aby sa niečo podobné nezopakovalo,“ priblížil slovenský minister s tým, že sa zvažuje, do akej miery budúce členstvo Tbilisi prispeje k bojaschopnosti a posilneniu NATO, a na druhej strane, ako je aliancia ochotná a schopná plniť svoje záväzky smerom k nim vzhľadom na všetky uvedené okolnosti.

O autorovi

Príspevky za Marec

Pin It on Pinterest

Share This