Vyberte položku Stránka

Keď sa bije čínska a americká propaganda Portál China Observers kritizoval Blahovu cestu financovanú…

Keď sa bije čínska a americká propaganda

Portál China Observers kritizoval Blahovu cestu financovanú čínskou propagandou. Má to malý háčik. Portál je financovaný americkým Kongresom cez National Endowment for Democracy.

V článku, ktorý v týchto dňoch sponzorujú ma sociálnych sieťach, autor uvádza, že podpora ľudí ako Blaha je kontraproduktívna pre oficiálne prezentovanú čínsku politiku. Naviac je Blahova zdanlivo pročínska rétorika zameraná nie na zlepšenie vzťahov s Čínou, ale na oslovenie domáceho publika.

V skutočnosti je slovenská politika poslušne vo vleku Bruselu a Washingtonu, vo vzťahu k Číne je v reálnych krokoch buď pasívna, alebo dokonca otvorene nepriateľská. Uvádza sa u nás neznámy príklad, keď na prianie Bieleho domu Slovensko prijalo z Guantanáma ujgurských teroristov. Vraj to spôsobilo prudké zhoršenie slovensko-čínskych vzťahov.

Blahu používa Smer v rámci svojej propagandy, aby oslovil tých voličov, ktorí by mali inak tendenciu podporiť strany na okraji politického spektra zľava aj zprava.

Spomínané skutočnosti sú pravdivé. Je známe, že Smer jedno robí a druhé hovorí. Táto taktika strane dlhodobo vychádza a oslovuje minimálne 20% voličov. Vláda Smeru nakupuje americké zbrane, posiela vojakov na ruské hranice a dokonca aj v často uvádzanom priklade vzdoru voči Bruselu v prípade odmietania migrantov, Slovensko sa na rozdiel od Vyšegrádskych susedov vyhlo žalobe Bruselu – prečo asi?

Čo sa týka americkej propagandy, je to jednak samotný článok a jeho téma. Americké fondy a nadácie už tridsať rokov organizujú na Slovensku rovnaké programy a vychádzajú z nich nadšení mávači americkou vlajkou ako Šebej, Osuský, Naď, či Klus. Takže ukazovať na druhú stranu je akosi nemiestne. V skutočnosti, ak dnes jeden prst ukazuje na Blahu, minimálne tri prsty ukazujú na nás.

Druhá téma je podsúvanie negatívneho postoja, ak niekto nepovažuje liberálnu demokraciu za vrchol spoločenského vývoja a šíri kacírske myšlienky, že právo na život majú aj iné formy usporiadania spoločnosti. Podsúva sa rusofóbia ako jediný možný vzťah k Rusku a kto odmieta nenávidieť Rusko je svojim spôsobom podozrivý.

Na tejto konštrukcii potom autor hovorí, že ak je niekto pročínsky a zároveň proruský, nakazí to inak možno dobre myslenú snahu o zlepšenie vzťahu s Čínou. A že je potom vyzdvihovanie proruského Blahu zo strany Číny vlastne kontraproduktívne.

Článok teda obratne splieta súčasné hlavné témy americkej politiky do jedného zväzku. Odkazom potom je, že nepriateľ je Rusko, liberáli sú tí dobrí a Čína je zatiaľ len podozrivá. Pravdou však zostáva, ze treba rozhodne skúmať do akej miery sa zhodujú činy a slová najsilnejšej politickej strany na Slovensku. Tu sa autor, bohužiaľ pre nás, trafil úplne presne.

https://chinaobservers.eu/the-curious-case-of-the-china-loving-slovak-parliamentarian-lubos-blaha/

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This