KATEHON INSTITUTE: Aféra „Russiagate“ môže viesť k vojne

Čoskoro potom, čo sa Donald Trump stretol v Oválnej pracovni s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom a ďalšími americkými a ruskými predstaviteľmi, sa konečne zdalo, že začínajúca americká vláda prekonala kritický bod a urobila isté pokroky v rámci spolupráce s Moskvou proti radikálnemu islamskému terorizmu, najmä v Sýrii.

Potom sa však objavili falošné správy, ktoré všade rýchlo kolovali, lebo Deep State a mainstreamové médiá (MSM) podnikli protiútok. Najprv vyslovili pochybnosti o tom, prečo bol ruskému fotografovi povolený prístup na schôdzku, zatiaľ čo americkým novinárom (ktorí len šíria falošné správy) nie. Potom špekulovali o tom, že Lavrov, alebo možno veľvyslanec Sergej Kisljak, podstrčili do kancelárie prezidenta plošticu. Potom Trumpa obvinili, že skompromitoval spravodajskú službu, pretože citlivú informáciu (prijatú od Izraela) odhalil Rusom. Nakoniec Trumpa obvinili z marenia spravodlivosti – trestného činu – lebo vraj údajne odporúčal bývalému riaditeľovi FBI Jamesovi Comeymu (ktorý bol prepustený z úradu deň pred schôdzkou s ruskými činiteľmi), že by mal s citom rokovať s Michaelom Flynnom, ktorý bol poradcom pre národnú bezpečnosť len veľmi krátku dobu, a ktorého skalp bol prvý, ktorý gang Deep State / MSM pribil na stenu.

Celá táto protitrumpovská kampaň bola založená na nezákonnom úniku utajovaných alebo privilegovaných materiálov zo strany vlády. Stále sa však ešte neobjavila známka protiútoku. Možno, že generálny prokurátor Jeff Sessions tajne zostavil veľkú porotu a obvinenia zradcov sa blíži. Pravdepodobnejšie však je, že tak neurobil, a je viac znepokojený tým, či prokurátori nepoužívajú príliš veľkú diskrečnú právomoc, pokiaľ ide o závažnosť trestných činov, z ktorých obviňujú kriminálne zločinca, alebo či si jednotlivé štáty dostatočne hľadia dodržiavanie federálnych zákonov o marihuane.

Neustále bombardovanie negatívnymi príbehmi, ktorých cieľom je brániť Trumpovi a jeho tímu (alebo akékoľvek menšine z jeho personálu, ktorá by mohla podporovať Trumpa i jeho agendu), dosahuje požadovaný účinok, ako udržať riadiacich pracovníkov v obrannom postavení. To viedlo k tomu, že sa námestník ministra spravodlivosti Rod Rosenstein rozhodol vymenovať bývalého riaditeľa FBI Roberta Muellera, aby prevzal vyšetrovanie FBI ohľadom ruského zásahu do prezidentských volieb v roku 2016 a tajnej dohody s členmi kampane Trumpovho tímu. Údajne toto rozhodnutie urobil iba Rosenstein a Biely dom bol iba o tejto skutočnosti informovaný asi pol hodiny pred verejným oznámením.

Ak sa niekto domnieva, že vymenovanie Muellera prinesie úľavu od paľby útokov, bude pravdepodobne sklamaný. V ideálnom prípade by sa Mueller jednoducho pozrel na prácu, ktorú FBI doteraz vykonala, vzal by na vedomie skutočnosť, že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by bol spáchaný akýkoľvek zločin – bez ktorého by v prvom rade nemalo byť vedené ani žiadne vyšetrovanie – a zabalil by to. To je však nepravdepodobné. Osobitní právni zástupcovia totiž majú v povahe ospravedlňovať svoju existenciu tým, že nájdu niečo, nech je to čokoľvek, aj keď ide len o Nachytaných ľudí na odporujúcich si vyhláseniach. To potom môžu vyzerať ako krivé svedectvo – čo je trestný čin, ktorý by vôbec neexistoval, keby nebolo samotného vyšetrovania. To sa môže pretiahnuť na niekoľko mesiacov, ak nie rokov. Súčasne možno očakávať, že médiá budú lynčovať rozvášnený dav, aby si udržali pozornosť más ľudí pomocou nepodložených únikov informácií – pekne jednu za druhou – a riadiaci pracovníci tak budú mať ťažkosti s uskutočňovaním svojej agendy, keď odvšadiaľ počujú: „Trumpová vláda je vyšetrovaná kvôli tajnej dohode s Ruskom. “

Vplyv, aký to má na rozpačitých a nedôraznych republikánov z Kongresu, je evidentný. Keď vynecháme odporcov Trumpa, ktorí sa radujú z toho, že môžu osnovať sprisahania s demokratmi, aby zmenili výsledky volieb 2016, a došlo tak k „miernemu prevratu“ zo strany Deep State a MSM, mnoho zákonodarcov GOP (tj. Republikánska strana, prezývaná Veľká stará strana, Grand Old Party, pozn. prekl.) nebude veľa ochotných ísť na koberček kvôli vláde, poznačenej vyšetrovaním, ktorej životnosť je veľmi sporná. Možno je ešte príliš skoro na to, aby sme odpísali Trumpovu agendu. Všetko je teraz v ohrození: Zrušenie Obamacare a jeho nahradenie iným zdravotným systémom, daňové reformy, múr, obnovenie rokovaní o zmluve NAFTA a ďalších nevýhodných obchodných dohodách, revitalizácie infraštruktúry, ťažkosti s financovaním organizácie Planned Parenthood (Plánované rodičovstvo). (To všetko môžeme pripočítať k Trumpovým iniciatívam ohľadom bezpečnosti hraníc, ktoré už súdy zablokovali.)

Predovšetkým je však sporná otázka, ktorá spustila tento najnovší útok – zbližovanie s Ruskom a začiatok spolupráce proti džihádistom – veľmi pochybná. Dokonca aj keď niekto nie je na sto percent nepriateľský voči Rusku – už to je dôkazom zrady, ako ukazuje nedávne vyhlásenie vysokopostaveného republikána (ktoré bolo nahrané), že Trump a člen amerického kongresu za Kalifornii Dana Rohrabacher musí byť na výplatnej páske Kremľa.

A čo je možno vôbec najnebezpečnejšie? Majte na pamäti, že jediná krátka chvíle oddychu, ktorá bola Trumpovi dopriata, bola vtedy, keď rozhodol o raketovom útoku proti Sýrii z dôvodu chemického útoku (ktorý bol takmer s istotou vykonal pod falošnou vlajkou džihádistov v Idlíbu). Kvôli tomuto rozhodnutiu členovia Deep State a mainstreamové médiá Trumpovi aplaudovali.

Teraz máme ďalšie podozrivé obvinenia, že sýrska vláda prevádzkuje krematórium, susediace s väznicou Saydnaya severne od Damasku, kde, ako tvrdí Stuart Jones z ministerstva zahraničia, je denne spaľovania až 50 tiel väzňov. Ale dokonca aj Jones priznal, že si nie je vôbec istý, či je ono zariadenie vlastne krematórium. Predkladaný „dôkaz“? Na satelitných snímkach strechy onoho zariadenia sneh topí rýchlejšie, než na ostatných budovách v blízkosti. Avšak bola vypustená rétorika holokaustu, 800 libier vážiaci gorila pornografického zverstvá. Vyhľadávaním správ na Googlu o Sýrii, krematóriu, holokaustu, sa objaví viac ako 5 000 záznamov. Veľvyslankyňa USA pri OSN Nikki Haleyová hovorila o tomto (nepodloženom) obvinenia v tom zmysle, že „pripomína najhoršie zločiny 20. storočia proti ľudskosti“. Minister izraelskej vlády vyzval na vykonanie atentátu na sýrskeho prezidenta Baššára al-Assada.

Existuje dôvod na obavy, že Trump pod vedením poradcov, ktorých politické sklony odrážajú sklony jeho kritikov, môže hľadať cestu najmenšieho odporu formou ďalších agresívnych a útočných opatrenia. Môžu sa uskutočniť v Kórei, proti Rusku (napríklad na Ukrajine) alebo v širšom pásme na Strednom východe (najmä v Sýrii, kde Kongres pod vedením republikánskej strany GOP oživuje výzvy na zmenu režimu.) Napríklad keď bol Trump v Saudskej Arábii – ktorú až neskutočne vychvaľoval HR McMaster, poradca pre národnú bezpečnosť, že vraj ide o dokonalý príklad mierneho, tolerantného a mierumilovného islamského spojenca – navrhol, že by sa mala vyhlásiť koalícia proti Iránu, ktorú charakterizoval ako „arabské NATO“. Ako keby aliancia NATO, ktorú už máme, nebola dostatočne nebezpečná.

(Článok vyšiel ako analytický komentár na KATEHON INSTITUTE)


Publikovaný

v

,

od

Značky: