Je to dlhý text, ale skutočne by som veľmi rád poznal váš názor. A bojím sa, že mi nikto z vás neodpovie

Tlieskate tomu, ako to konečne vláda nakladá Kotlebovcom…

Áno, popieranie holokaustu, antisemitizmus či obdiv Hitlera a Tisa sú nechutné, nízke, nesprávne názory. Ale zastavili ste sa na chvíľu a zamysleli, čomu dnes vlastne tlieskate?

Tlieskate tomu, že vládna moc naháňa opozíciu, a to za názory. Na základe gumených paragrafov. A z politických dôvodov. Tlieskate tomu, že sa polícia hrabe v počítačoch opozície. Že výkonná moc stíha zvolených poslancov za názory. A stíha ich dokonca na pôde parlamentu a počas rokovania.

Ak ani teraz neváhate a veríte, že tlieskate správnej veci, skúsim prihodiť pár otázok:

Ak môže vláda určovať, ktoré názory parlamentnej opozície sú trestné, sme ešte v parlamentnej demokracii? Viete mi vysvetliť, prečo polícia zúrivo naháňa len Matoviča a poslancov Kotlebovcov, napriek preukázateľnému výskytu obdivovateľov Tisa či Che Guevaru medzi vládnymi poslancami?

Myslíte si, že oddnes Mazurek a Mizík zmenili názory? Alebo ich len nebudú pred nami hovoriť?

Počuli ste o tom, že Weimarská republika trestala antisemitizmus? Viete o tom, že predstavitelia NSDAP chodili do basy ako na klavír a potom vyhrali voľby?

Viete o tom, že potreba zakazovať názory je vlastná fašizmu a komunizmu? Viete o tom, že v začiatkom 30. rokov v Nemecku a v r. 1989 v Československu boli námestia plné ľudí, ktorí mali zakázané názory?

Nemal by úspešný boj s extrémizmom znamenať, že ľudia neveria extrémistom? Ste pripravení zavrieť 10% obyvateľstva Slovenska? A ak nie, ako chcete priaznivcov Kotlebu presvedčiť, že nemajú pravdu? Veď vám nemôžu protirečiť. Majú len držať hubu?

Ako teraz zistíte, či niekto z vašich známych nechce voliť Kotlebu? A udáte ho hneď na polícii?

A cheap shot na záver: odkedy v spore Sulík/Matovič verzus Kali dávate za pravdu Kaliho verzii?

Je mi až trápne zopakovať zrejmú vec: Popieranie holokaustu, antisemitizmus či obdiv Hitlera a Tisa sú nechutné, nízke a nesprávne názory. Ale to, čomu tlieskate, je príšerné.

PS: Písaním tohto verejného listu som strávil oveľa viac času, ako som chcel. Ale stále som sám po sebe musel opravovať text tak, aby ani náhodou nemohol byť vykladaný ako podpora extrémizmu.

Takže tak sme na tom. Ja aj vy. Slušní ľudia neznášajúci antisemitizmus sa musíme báť, aby sme nevyzneli ako extrémisti. A posudzuje to Kali s Luciou, Smer, Most, SNS a Procházkovci. Etalóny to pravdy.

Zbláznili ste sa vy či ja?