Vyberte položku Stránka

Karol Lovaš: “O ´našistoch´” Priznám sa, sú veci, ktorým prestávam rozumieť. Napríklad tomu ako…

Karol Lovaš: “O ´našistoch´”

Priznám sa, sú veci, ktorým prestávam rozumieť. Napríklad tomu ako sa niekto snaží neustále zdôrazňovať prepojenie Roberta Fica a Mariána Kočnera.

Faktom je, že Marián Kočner začínal v polovici 90 rokov ako obľúbený a nedotknuteľný “našista” denníka SME, keď bol spolu s prezidentovým synom Michalom Kováčom ml. hlavnou postavou mega podvodu v kauze Technopol. Priamo v denníku SME pôsobil druhý nedotknuteľný “našista” Peter Tóth. A to aj vtedy, kedy už všade okrem SMEčka vedeli, že “našisti” smrdia, viac než by bolo slušné a únosné.

Nie, Mariána Kočnera a Petra Tótha nestvoril Robert Fico. Dlho boli obaja chránencami a obľúbencami slovenských médií. Stačí si pozrieť články novín z polovice 90 rokov a ešte dlho potom.

Čo sa týka výčitiek “našizmu” zaváňa slaboduchou účelovosťou ako hra na starých a nových politikov. V otázke “našistov” si Robert Fico a väčšina médií nemajú naozaj čo vyčítať. Marián Kočner sedí vo väzení. A tí druhí stále blúznia a hľadajú “nových spasiteľov”, ktorí by obstáli ako užitoční “našisti”.

Táto hra sa nám za tridsať rokov života v demokracii dostala pod kožu viac než by bolo treba. Politikom. Novinárom. Aj nám ostatným.

P.S. Hľadá sa “našista”, ktorý porazí našich bývalých “našistov”.

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This