Asia Argentová čelí podľa portálu Novinky obvineniu zo sexuálneho zneužívania a naviac aj z protizákonného sexu s mladistvým. Herečka Asia Argentová bola tou ženou, ktorá obvinila producenta Hollywoodu Harvey Weinsteina zo sexuálneho zneužívania. Následne sa spustil „hon na bosorky,“ keď bez dôkazov sú obviňované a prakticky aj hneď spoločensky popravované celebrity kultúrneho života.

Portál Novinky píše, že iniciátorka kampane #MeToo mala sama zneužiť maloletého herca. A že mu dokonca zaplatila za mlčanie.

Talianska herečka a režisérka Asia Argentová, ktorá obvinením filmového producenta Harveyho Weinsteina zo sexuálneho násilia rozpútala kampaň #MeToo, sama čelí obvineniam zo sexuálneho útoku. Podľa denníka The New York Times jej hrozil žalobou kvôli údajnému sexuálnemu útoku o 20 rokov mladší herec a hudobník Jimmy Bennett.

Udalosť sa vraj stala pred piatimi rokmi. Dnes štyridsaťdvaročná herečka nedávno spor urovnala tým, že mladému hercovi zaplatila 380-tisíc dolárov, napísal The New York Times.

Bennett tvrdil, že na neho Argentová „sexuálne zaútočila“ v roku 2013 v kalifornskom hoteli, keď mu bolo 17 a jej 37 rokov. V Kalifornii je pritom zákonná veková hranica pre sex 18 rokov.

Dvojica sa poznala z minulosti, v roku 2004 spolu natáčali film Srdce je zradná suka, v ktorom Argentová hrala prostitútku a Bennett jej potomka.

Vzájomný spor medzi sebou obaja herci urovnali mimosúdne onedlho potom, čo Argentová vlani v októbri pre denník The New Yorker povedala, že Weinstein ju pred 20 rokmi na festivale v Cannes znásilnil.

Weinsteinova aféra otriasla nielen filmovým svetom, keď prinútila mnohé obete sexuálneho zneužívania zveriť sa so svojimi traumami.

Mimosúdne vyrovnanie malo byť podľa The New York Times dohodnuté prostredníctvom advokátov oboch strán. Preukazujú to dokumenty, ktoré ktosi anonymne zaslal šifrovanú elektronickou poštou do redakcie amerického denníka.

Bennett vo svojom oznámení zámeru podať žalobu údajne tvrdil, že styk bol pre neho traumatizujúce a poškodil jeho kariéru. The New York Times uviedol, že má k dispozícii aj takzvanú selfie fotografiu zachytávajúce Argentovou a Bennetta spoločne v posteli.