Vyberte položku Stránka

K ideológii, ktorú časť migrantov v Európe vyznáva. Vraj v prípade Islamského štátu „Jde…

K ideológii, ktorú časť migrantov v Európe vyznáva. Vraj v prípade Islamského štátu „Jde o nejméně islámský stát, jaký kdy existoval,” tvrdí istý Khan.

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/511797-tecku-za-is-muze-udelat-jen-proces-podobny-norimberskemu-rekl-pravnik.html

Je tu jeden malý problém. Skúste si prečítať životopis proroka od ibn Ishaqa „Život Mohameda“. A skúste nájsť rozdiel medzi tým, čo praktikoval Mohamed so svojimi stúpencami a tým, čo realizovali prívrženci Islamského štátu. Rozdiel nenájdete.

Problém je v tom, že mohamedáni majú tento názov aj preto, lebo sú povinní nasledovať príklad proroka. Nepáči sa vám otroctvo Islamského štátu? Nerobia predsa nič iné ako prorok. Alebo ste zhnusení stínaním hláv? Tak si prečítajte pasáž, ako prorok zatočil s kmeňom Banú Kurajzá, keď bolo za jediný deň popravených niekoľko sto ľudí – sťatím hlavy.

Takto by sa dalo pokračovať príklad po príklade. Na každé zverstvo islamského štátu nájdete odpoveď v Koráne, v živote (al-sira), alebo výrokoch (hadith) proroka. Odpoveď či Islamský štát skutočne praktikoval islam je teda zrejmá. Áno, praktikoval islam v jeho pôvodnej, kryštalicky čistej podobe, presne podľa príkladu proroka. V skutočnosti boli teda jeho tvorcovia tými pravovernými, tými, ktorí sú novodobým príkladom pre desiatky miliónov ďalších a sú potichu podporovaní stovkami miliónov moslimov, ktorí vedia. že toto je podľa Koránu tá pravá cesta.

Práva táto tichá ale masová podpora je najväčším rizikom. Nie každý je ochotný ísť do vojny a bojovať za „pravý islam“. Ale keď príde na lámanie chleba, bude voliť aktivistov, ktorí toto hlásajú. Bude ich podporovať morálne, finančne, či odporom voči svetskej autorite. A keď raz zoslabne okolitý svet, v ich mene sa ujmú moci radikáli.

Iste, môžete pochybovať, že to v Európe nie je možné, že „naši“ moslimovia to nepodporujú. Všetky relevantné prieskumy za posledné roky ukazujú, že viac ako polovica mohamedánov v Európe by radšej žila podľa islamských náboženských zákonov. Zároveň s rastom tlaku na rozvrat konzervatívnych hodnôt zo strany LGBT, gender a multikulti aktivistov rastie protitlak. Tak konzervatívne spoločenstvo, ako islam, ktoré sa extrémnym spôsobom (až do zabitia odpadlíkov) bráni rozvratu, tlakom len rozdráždite. Prívrženci islamu tieto pochybné hodnoty nikdy nebudú akceptovať. Zato však získa na vážnosti radikálny islam a jeho hlásatelia.

Z uvedeného vyplýva, že Európu čaká smutná budúcnosť. Islamský štát bol len ochutnávka v našej blízkosti. Časom sa ho mohamedáni pokúsia inštalovať aj v chaosom rozvrátených európskych krajinách. Mimochodom, aktivisti za gender, multikulti a LGBT práva budú jeho prvými obeťami. Čo už, užitoční idioti poslúžili, môžu odísť – alebo byť zabití.

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This