Podľa nemeckého týždenníka Junge Freiheit nie je možné slobodne diskutovať o islame na stránkach nemeckého Facebooku. Sociálna sieť zcenzurovala nemeckého historika, ktorý zverejnil príspevok o historickom vplyve islamu na Nemecko. Jeho facebookový účet bol navyše zablokovaný na tridsať dní.

Prof. Michael Hesemann zverejnil názor, ktorý bol označený ako „odporujúci zásadám sociálnej siete„.

Čo hrozného prof. Hesemann napísal?

Islam hral v dejinách kresťanského Západu za posledných 1700 rokov iba jednu úlohu: visiaceho Damoklovho meča, hrozby barbarstva, proti ktorej sa má zjednotiť, aby sa ubránil. V tomto zmysle nie je súčasťou nemeckej histórie islam, ale boj proti islamu.

Cirkevný historik bol prekvapený cenzúrou a stavom demokracie v Nemecku. „Veľa to vypovedá o stave našej demokracie, keď historik nemôže ani spomenúť historické fakty,“ uviedol prof. Hesemann.

Moslimovia neznášajú negatívne fakty

Zákaz činnosti na sociálnej sieti sa udelí, keď sa na príspevok sťažuje veľa užívateľov. Junge Freiheit píše, že preto je možné predpokladať veľké množstvo nielen tých, čo si myslia, že islam k Nemecku patrí. Rovnako je tu aj veľká skupina cenzorov, ktorí namiesto v silu argumentov veria v silu zákazu zverejňovať fakty.

Facebook dnes naopak podporuje zákaz kritiky islamu.  Mark Zuckerberg po parížskom bombovom útoku islamistov v roku 2015 oslovil moslimov: „Mali by ste vedieť, že ste vždy vítaní, budeme bojovať za ochranu vašich práv a vytvárať pre vás pokojné a bezpečné prostredie.

Digitálni cenzori z radov mimovládok sú dnes tí, ktorí určujú tvár Facebooku. Oni určujú, čo je správne a čo nie. Čo sa môže akceptovať a čo naopak treba čo najdrastickejšie potlačiť. Majiteľ Facebooku má podobné názory ako oni.

Je úplne jedno, či ide o správny názor, alebo historicky pravdivý. Ak je v rozpore s politickou korektnosťou, ako ju presadzujú dnešní ľavičiari, pravda bude zničená.