Eskalácia napätia počas soboty 10.2.2018 viedla k náletom Izraela na rôzne ciele v Sýrii. Z textu The  Times of Israel sa dá usudzovať, že na ich výbere spolupracovali Izraelci s teroristami.

Al Masdar News, ktorý správu analyzoval píše, že rebelské skupiny pomohli určiť umiestnenie sýrskych vojenských cieľov, ktoré v sobotu zasiahli izraelské vojská. Times of Israel sa odkazuje na izraelské vojenské zdroje

Veliteľ sýrskej opozície poskytol The Times of Israel vlastný zoznam rebelov s 12 miest, na ktoré v sobotu zaútočilo izraelské letectvo,“ tvrdí sa v správe.

Podľa názoru Al Masdar News je to jasný dôkaz spolupráce opozície a izraelskej tajnej služby

Medzi ciele, ktoré označil sýrsky veliteľ povstaleckej jednotky, bolo niekoľko iránskych vojenských lokalít, ktoré sa nachádzali v Damašku a v provincii Homs.

IDF uverejnila mapu lokalít, na ktoré boli zamerané sobotňajšie útoky. Išlo najmä o batérie SA-5 (S-200), SA-17 (Buk M1) a SA-2 (S-75 Dvina). Útok bol zameraný aj na mobilnú veliteľskú jednotku, z ktorej podľa armádnej informácie iránsky operátor riadil dron, ktorý prenikol do izraelského vzdušného priestoru

Údajný veliteľ potom pre The Times of Israel povedal, že vojenské letisko T-4 bolo dočasne mimo prevádzky.

Islamistické povstalecké skupiny v blízkosti okupovaných Golanských výšin v minulosti úzko spolupracovali s izraelskou armádou; Títo však neskôr tvrdili, že vykonávajú iba humanitárne misie na pomoc utečencom zo Sýrie.