• Online magazín zverejnil ciele teroristickej skupiny
  • ISIS presúva svoju pozornosť plne na vykonávanie útokov na „križiackej pôde“
  • Bombový útok v Manchestri si vyžiadal 22 nevinných obetí
  • Islamisti tiež tvrdia, že doterajšie snahy ukázať vzdor proti džihádistom „úplne zlyhali“

 

Islamský štát varuje, že teroristický útok v Manchestri bol len ukážkou a mnohé ďalšie budú nasledovať, pretože kalifát „presúva svoju pozornosť plne na vykonávanie útokov na križiackej pôde“. Islamisti tiež tvrdia, že doterajšie snahy ukázať vzdor proti džihádistom „úplne zlyhali“.

Bombový útok v Manchestri, ktorý sa odohral minulý mesiac a mal ho na svedomí 22-ročný Salman Abedi, si vyžiadal 22 nevinných životov, pričom najmladšia z obetí bolo ešte len 8-ročné dievčatko.


Internetový časopis teroristickej skupiny uviedol, že jej nasledovatelia sa teraz zameriavajú na vykonávanie útokov na „križiacke pôde“. Táto zmena zamerania prichádza v období, keď IS stráca svoje územia v Iraku a Sýrii.

Od manchesterského útoku a publikácie internetového časopisu IS bolo zabitých ďalších 8 ľudí pri útoku v Londýne, ktorý minulú sobotu spáchali traja fanatickí islamisti.

 

V chorom článku magazínu ISIS stálo, že “ nepriatelia Islamu“ zlyhali

 

V úvodnom slovu džihádistického časopisu Rumiyah stálo: „Len týždeň pred požehnaným mesiacom Ramadánu bola pozornosť sveta upretá na britské mesto Manchester. Vojak kalifátu vykonal spravodlivý teroristický čin, keď udrel v Manchesterskej aréne v závere koncertu americkej speváčky. “

Článok pokračoval: „Výbuch otriasol mestom a jeho obyvateľov zachvátil teror, keď sa mnoho z nich zúfalo snažilo kontaktovať svojich blízkych a uistiť sa, že sú v poriadku. Potom sa začali objavovať počty obetí. Viac ako 20 ľudí bolo zabitých a desiatky ďalších boli zranených. Celkový počet sa neskôr vyšplhal až na 100 zranených a mŕtvych. “

V úvodnom slove, ktoré bolo napísané pred víkendovým manchesterským koncertom s názvom One Love, pri ktorom umelci z celého sveta ukázali svoj vzdor proti teroristom, ďalej stálo, že „nepriatelia islamu“ zlyhali.
Podľa Islamského štátu bola Ariana Grande, ktorá usporiadala benefičný koncert na podporu obetí a pozostalých teroristického útoku zlomená.

Článok potom poskytol tiež výpočet dôsledkov manchesterského útoku: „Bezprostredne po výbuchu sa priatelia aj príbuzní zachvátení panikou vydali na sociálne siete hľadať pomoc cudzích ľudí pri pátraní po svojich blízkych a miestne krčmy začali nalievať zadarmo alkohol záchranárom, ktorí si po traumatických scénach, ktorých boli svedkami , potrebovali vyčistiť myseľ. Britskí „moslimovia“ vyšli do ulíc a odsúdili útok zo strachu z odplaty, do ulíc bolo vyslaných obrovské množstvo policajtov a vojenského personálu, úroveň ohrozenia v Spojenom kráľovstve bola zvýšená na „kritickú“, politici zastavili svoje kampane pre nadchádzajúce voľby, „rozrušená“ a zlomená americká speváčka zastavila svoje európske turné a futbalový klub Chelsea zrušil svoj víťazný sprievod Londýnom. “
„Nepriatelia islamu robili, čo mohli, aby nasadili statočnú a vzdorovitú tvár, ale ich snahy úplne zlyhali. Bolo zreteľné, že trpia. “

Islamský štát uznal, že útok v Manchestri potvrdil závery analytikov, podľa ktorých IS mení svoju taktiku. Avšak odmietol uznať, že bol porazený v Iraku a tvrdil, že sa plánuje „preskupiť, zdvojnásobiť svoje úsilie, oživiť plamene vojny, znovudobyť každý meter svojho strateného územia a expandovať do oblastí Sham, Sinaj, Chorásánu a niekoľkých ďalších oblastí po celom svete“.

 

Článok vyšiel pôvodne na Daily Mail