Radikálny islamistický kazateľ, ktorý Židov považuje za „Satanových agentov“ a podobne ako nacistický minister Joseph Goebbels ich prirovnáva k „blchám“, prišiel do Británie a prehovoril na akcii na podporu Palestíny.

Ebrahim Bhamo z Juhoafrickej republiky mal tiež prednášku, na ktoré označil rovnosť medzi pohlaviami za „absurditu“ a bránil násilný džihád ako súčasť islamského učenia.

Akcia nazvaná Palestínske Expo sa cez víkend konala v Centre kráľovnej Alžbety II. v Londýne a schválila ju britská vláda, a to napriek podozreniam zo spolupráce usporiadateľskej organizácie Priatelia Al-Aksá s palestínskou skupinou Hamas.

Usporiadatelia túto akciu označili za „najväčšiu spoločenskú a kultúrnu udalosť prezentujúca Palestínu, ktorá sa doteraz v Európe odohrala.“ Bolo tu predstavené palestínske umenie, jedlo a história a navštívilo ju viac ako 15 000 ľudí.

Niekoľko proizraelských skupín sa pokúsilo presadiť zrušenie akcie a zákaz vstupu Bhama do Británie.

Organizácia Kampaň proti antisemitizmu (CAA) pripomenula jedno z Bhamovych vystúpení, na ktorom citoval nacistického ministra Josepha Goebbelsa a povedal: „Ľudia tvrdia, že Židia sú ľudské bytosti. Áno, viem, že sú ľudské bytosti. Rovnako ako blchy patrí medzi zvieratá, tak oni patria medzi ľudskej bytosti. “ Bhamo oznámil, že Goebbelsovho slová popisujú dnešných Izraelčanov.

Organizácia CAA ďalej citovala iný Bhamov výrok, v ktorom všetkých Židov a kresťanov označil za „Satanových agentov“. „Korán nám hovorí, že Židia a kresťania z nás nikdy nebudú nadšení. Neupokojia sa, kým neprijmete ich náboženstvo a ich spôsob života. Nie sme na to pripravení a nikdy nebudeme schopní to urobiť, „povedal Bhamo, ktorý doteraz cestuje po Británii.

„Plnia si svoje diabolské túžby a pôsobia ako Satanovi agenti pri užívaní nástrojov, spôsobov a úkladov proti islamu a moslimom,“ vyhlásil tiež Bhamo a tiež dodal, že moderné návrhy na rovnosť práv pre ženy sú v skutočnosti „úplne absurdné“ a že „džihádom ženy je starostlivosť o domov „.

„Džihád je súčasťou islamského učenia. Islam sa nemusí pokrytecky ospravedlňovať, keď má potrebu ísť do vojny, „povedal tiež Bhamo.

Organizácia CAA obvinila britskú vládu, že povolením Palestínskeho Expa „pomáha rozvoju extrémizmu“.

Ismail Patel z Priateľov Al-Aksy naopak oponuje, že odporcovia akcie chcú vyvolať „úmyselnú roztržku“ a že na ňu pozvali pestrú skladbu rečníkov, medzi ktorých patria izraelskí, palestínski a britskí moslimovia a tiež Židia a kresťania.