Ako upozornil britský denník The Independent, jeho komentár je v ostrom kontraste s vyhláseniami, ktoré urobil on sám, rovnako ako Donald Trump a jeho tím v priebehu prezidentskej kampane, keď ochotne citoval informácie prevzaté z WikiLeaks.

Podľa britského denníka The Independent Pompeo tvrdí, že zakladateľ webu Djulian Assange a jeho kolegovia tvrdením, že pracujú v mene slobody a ochrany súkromia, sa v skutočnosti zaoberajú sebepropagaciou „prostredníctvom ničenia západných hodnôt“.

Je zaujímavé, uvádzajú noviny, že tieto pripomienky sú v ostrom rozpore s výrokmi, ktoré vyslovil on sám, rovnako ako Donald Trump a jeho tím v priebehu prezidentskej kampane, kedy sa odvolávali na informácie získané z WikiLeaks.

Budúci prezident sa vyznal z lásky k stránke pri jednom z mítingov, najmä za zverejnenie korešpondencie Hillary Clintonovej. Teraz si je však podľa prejavu v Centre pre strategické a medzinárodné štúdie vo Washingtone Pompeo istý, že „WikiLeaks pôsobí ako nepriateľská spravodajská služba a robí závery ako nepriateľská výzvedná služba“.

Mike Pompeo tvrdí, že web húckal svojich stúpencov, aby vstúpili do služby v CIA, aby tam špionili. WikiLeaks sa podľa jeho slov zameral na zber údajov, a to najmä o USA, a usiloval o podporu zo strany nedemokratických krajín a organizácií, ako napríklad Ruska.

Šéf CIA naznačuje, že na činnosť Assangeho a jeho kolegov by sa nemali vzťahovať americké hodnoty ako sloboda prejavu. Aby toho nebolo iba moje, Pompeo tvrdí: „Americké spravodajské služby tiež zistili, že ruský štát televízny kanál RT aktívne spolupracoval s webom WikiLeaks“ .

Šéf CIA tiež kritizoval informátora NSA Edvarda Snowden, ktorý žije v Rusku od roku 2013: „Aj keď sa zo všetkých síl snažíme, aby sme nepriťahovali pozornosť, zhromažďovať informácie o tých, ktorí predstavujú skutočnú hrozbu pre našu krajinu, ľudia ako Julian Assange a Edvard Snowden usilujú o údaje len preto, aby si urobili meno. Oni ohrozujú všeobecný záujem a nestarajú sa o životy tých, ktoré ohrozujú alebo poškodenie národnej bezpečnosti. „