Watersová, ktorá je tiež priaznivcami nazývaná „teta Maxine“, sa stala hrdinkou za jej neochvejnú a neutíchajúci kritiku Donalda Trumpa a jeho spojencov, napísal The Huffington Post.

Nesklamala ani pri poslednom vyhlásení na zhromaždení vo Washingtone, DC.

Podľa nej je vybičované napätia medzi Moskvou a Washingtonom ohľadom situácie v Sýrii „divadlom“, aby „sa nás stále snažili rozptýliť“.

Z jej pohľadu, Trump a ruský vodca Vladimír Putin „neoddeliteľne“ smerujú k nafukovaniu „falošného napätia“, lebo ich konečným cieľom je zrušenie sankcií, ktoré zakazujú dodávky ruského ropného zariadenia a ťažbu v Arktíde.

Podľa nej sa takisto Putin a Asad tajne dohovorili, aby odvrátili pozornosť od vyšetrovania vzťahov Trumpa s Ruskom. Už skôr kongresmanka urobila pozoruhodná vyhlásenie. Napríklad, keď povedala, že Donald Trump je pripravený „skočiť do náručia ruského prezidenta, kým ten pokračuje v napádaní Kórey.“

Potom ruskí humoristi, politickí satirici Lexus a Vova dostali političku k telefónu. V mene predsedu vlády Ukrajiny Vladimira Grojsmana jej povedali o „intervenciu“ z Ruska do vnútorných záležitostí „štátu“ Limpopo, ktorý však neexistuje.

Kongresmanka vážne reagovala na vtip a sľúbila, že na túto situáciu pozrie.