Pravo spravodlivost sud law

Guy Peters: Muž, ktorého meno sa nesmie vysloviť

Keď som sa na začiatku prvých rokov 21. storočia smial cenzúre v Číne, netušil som, že za 15 rokov liberálnodemokratický režim svoju opresiu dotiahne ešte ďalej. Za komunizmu bolo možné hovoriť o komkoľvek. Pravda, u niektorých ľudí bolo povinné záporné znamienko, ale bolo možné o nich hovoriť.

Nie tak dnes. Facebook vzal ako návod Orwellov 1984 a zaviedol prvú „neosobu“ nonperson . A kto je Emmanuel Goldstein Facebooku? Tommy Robinson , pričom na rozdiel od jeho nepriateľov nemám utkvelú potrebu uvádzať jeho pravé meno, rovnako ako to nikto nerobí u Trockého, Ben Guriona či Tigrida.

Ako taká vaporizácia Tommyho Robinsona prebieha? Bohato stačí, aby ste meno  Tommy Robinson napísali do statusu. Naozaj, stačia len tieto 2 slová , meno muža, ktorého pravdoláskari nenávidia na život a na smrť. Môj pokus bol štandardnejší, postoval som Robinsonovu fotku z wikipédie a doprevadil ju kritickým komentárom na adresu klokanej UK justície. Udavač sa prebudil až za 12 hodín a vyfasoval som tridsiatku (30 dní ban).

A Facebookoví inkvizítori sú tak brutálni, že keď sa odvoláte, tak vám sprísnia trest: Naša spolupracovníčka, Eva Shuvani dostala najskôr „len“ ban; po odvolaní jej zrušili profil . MT najprv dostala 24 hodín. Po odvolaní 30 dní . Ja sa radšej odvolať neskúšam

Zdroj: blog Guy Petersa


Publikovaný

v

od