Opäť platí, že Angela Merkel mala plné ústa prázdnych slov a stáva sa majsterkou vlastnej absurdity behom niekoľkých hodín. Najskôr ohlásila odsun imigrantov Afganistanu a potom nasledovala otočka o o 180 stupňov. Píše Freie WELT. 

Merkelová včera oznámila, že chce začať „politiku“ deportácii imigrantov z Afganistanu. Stalo sa tak pod tlakom posledných udalostí keď Afgánsky imigrant zabil 5 ročného ruského chlapca. No neprešlo ani pár hodín a nemecké azylové právo bolo opäť zlomené a Merkelová sa zmienila, že deportácie sa uskutočnia len „vo výnimočných prípadoch“, tvrdila následne!

Prvé vyhlásenie (tvrdé proti imigrantom) Merkelovej, podľa FRIE WELT malo poslúžiť vo volebnej kampani a to paradoxne voči Schulzovi, ktorý so svojim heslom „Bezpečnosť je vecou spravodlivosti“ vykráda AFD.

„A tlachanie je to čo ide Schulzovi najlepšie“ – píše Freie Welt najmä, keď vyrukoval s požiadavkou deportácii afgánskych detí a žien.

Kedže však liberálne média s imigračnou a moslimskou propagandou podrobili Merkelovej prvé vyhlásanie tvrdej kritike, prišla z druhým a zjemnila. A nakoniec? Nestane sa určite nič. Veď gin vypustený z flaše sa premáva všetkými otvorenými dverami.