Kým Slovensko sa plahočí v kŕči morálneho politického gýču protiruských sankcií, všetci významní svetoví hráči sa zišli na Petrohradskom ekonomickom fóre a niektorí naši susedia si dohadovali bombové kšefty. Tak trebárs rakúsky kancelár Kern sa dokonca stretol s Putinom na okraj ekonomického fóra, píše Die Presse.

Zásadným posolstvom ich stretnutia je „výrazne posilnenie vzájomných ekonomických vzťahov“ – tvrdí Kern a NORD STREAM 2. Lepšie povedané prípojka NORD STREAM 2 cez dolnorakúsky  Baumgarten, usilujúc tak o bezkonkurenčný rakúsky plynový a obchodný HUB. Kern dokonca sníva o južnej vetve NORD STREAM 2, ktorý by kopíroval takmer zabudnutý Južný prúd.

Poviete si, – „iba sny a zdvorilostné poklony navzájom.“ opak je pravdou! Alternatíva k Ukrajine ako tranzitnej krajine je tvrdá realita. Ukrajina, ktorá sa Porošenkovým režimom rúca sama do seba, nie je partnerom pre nikoho. Je to jednoducho nedôveryhodný klanový mafiánsky štát s banderovským espritom. A to na Západe vedia všetci, len morálny politický gýč sankcii nepustí. A preto z neho zostala len virtuálna realita protiruských facebookových hrdinov a rusofóbnej propagandy. Ako politický gýč je to fasa, no ako ekonomická politika to stojí za prd. Teda pre niektorých! Napríklad pre Slovensko.

Pre Slovensko je Petrohradské ekonomické fórum pod úroveň. Aj keď mantra o „ekonomickej diplomacii“ je obľúbená veta Fica a Lajčáka skoro ako o tom, že Slovensko odmieta kvóty a súčasne Smerácki poslanci hlasujú nielen za „riadenú imigráciu, sankcie voči Maďarsku ale aj somálsky import 250-tisíc imigrantov„. A tak je to aj v reálnom živote s ekonomickou diplomaciou SMERu.

Mimochodom hrdinom a dobyvateľom toho absolútne bezvýznamného fóra bol indický premiér, viac si môžete pozrieť vo videu: