• „Podľa jedného odhadu je islamistov 10-15 percent, z celkovej 1,6 miliardy moslimov na svete či z 23 percent celkovej populácie ľudstva, čo znamená viac ako 160 miliónov jedincov“. –  píše Ayaan Hirsi Ali, vo svojej novej knihe The Challenge of Dawa.
  • To bolo významným úspechom Ronalda Reagana v jeho dlhej vojne proti Sovietskemu zväzu: prezentovať komunizmus ako nejaký vtip – odhaľovať lži sovietskeho režimu, vystavovať utrpenie, v ktorom žili jeho ľudia a vysvetliť prečo sú západné hodnoty lepšie ako tie komunistické. To je presne to, čo by mal Západ robiť s radikálnym islamom, vysvetľuje Hirsi Ali.
  • Západná civilizácia je humanistická vízia, v ktorej je kresťanstvo integrované so židovskou múdrosťou, gréckou filozofiu a rímskym právom, čím dáva západnej kultúre jej rozlišovaciu osobnosť: slobodu prejavu a tlače, rovnaké práva podľa zákona, nadradenosť jednotlivca, oddelenie náboženstva a štátu, slobodu náboženstva a od náboženstva, vlastnícke práva, rovnosť pohlaví, nezávislé súdnictvo a nezávislé vzdelávanie, mimo ďalšie hodnoty. To je to, čo radikálny islam chce zničiť. To je dôvod, prečo teroristi útočia na naše kostoly, na štát Izrael a prečo podrývajú demokraciu k jej premeneniu do islamského práva šaría.

Džihád sa šíri násilím – a je úspešný. „Za posledných šestnásť rokov,“ poznamenáva Ayaan Hirsi Ali vo svojej novej knihe The Challenge of Dawa, „bol najhorším rokom terorizmu rok 2014, s deväťdesiatimi tromi krajinami zažívajúce útoky a 32 765 zabitými ľuďmi.“

„Druhý najhorší bol rok 2015, s 29 376 mŕtvymi. V minulom roku boli štyri radikálne islamské skupiny zodpovedné za 74 percent všetkých úmrtí vplyvom terorizmu: Islamský štát (tiež známy ako ISIS), Boko Haram, Taliban a al-Kájda. Hoci moslimský svet sám o sebe nesie najťažšie bremeno džihádistického násilia, tak na sa západ stále viac útočí „.

Výskumná práca Hirsi Ali, podporená Hooverovým inštitútom, je súhrnom vojny proti teroru od extrémistických moslimských útokov na Spojené štáty v septembri 2001:

„Od 11. septembra, sa najmenej 1,7 biliónov dolárov vynaložilo na boj a rekonštrukciu v Iraku, Sýrii, Afganistane a Pakistane. Celkové rozpočtové náklady vojen a vnútornej bezpečnosti Spojených štátov od roku 2001 do roku 2016 dosiahli viac ako 3,6 biliónov dolárov . Aj napriek obetovaniu viac ako 5 000 ľudí z ozbrojeného obslužného personálu, ktorí od 11. septembra prišli o život, je dnes politický islam na vzostupe na celom svete „.

Podľa Hirsi Ali je Západ „posadnutý“ hrôzou z terorizmu, a preto je slepý k širšej hrozbe v dosahu – Dawa: ideológii v pozadí teroristických útokov.

Aké veľké je celosvetové hnutie džihádu? Viac, ako sme si mysleli.

„Len v samotnom Pakistane, kde je populácia takmer úplne moslimská, 13 percent moslimov (viac ako 20 miliónov ľudí), v prieskume uviedlo, že bombardovanie a iné formy násilia proti civilným cieľom sú často alebo niekedy oprávnené, aby sa islam bránil pred nepriateľmi. .. Podľa jedného odhadu je islamistov 10-15 percent, zo všetkých 1,6 miliardy moslimov na svete či z 23 percent celkovej populácie ľudstva, čo znamená viac ako 160 miliónov jedincov „.

Podľa Hirsi Ali, spolu s dronmi, proti-terorizmom a zabezpečovaním bezpečnosti, musí Západ investovať do ideologickej vojny proti radikálnemu islamu. Ak je teroristické násilie džihádistickým hardvérom, je jeho softvérom radikálny islam. Pre vyradenie hardvéru, je potrebné najprv zablokovať softvér.

Islamský svet investuje do „Dawa“, čiže islamskej propagandy. „Od začiatku 70. rokov 20. storočia, charity zo stredného východu distribuovali 110 miliárd dolárov, z ktorých si 40 miliárd dolárov našlo cestu do subsaharskej Afriky a ťažko prispeli k miestnej islamistickej ideologickej indoktrinácii,“ píše Hirsi Ali.

Pod Leonidom Brežnevom, vodcom Sovietskeho zväzu v 70. rokoch 20. storočia, začal komunizmus upadať v schopnosti zvádzať masy so svojim prísľubom novej spoločnosti. Komunistická utópia začala značne škrípať pred pádom Berlínskeho múru v roku 1989. Začalo to, keď bol silný ideologický mýtus komunizmu nahradený socializmom, ktorý viditeľne ničil jednu ekonomiku za druhou. To bolo významným úspechom Ronalda Reagana v jeho dlhej vojne proti Sovietskemu zväzu: prezentovať komunizmus ako nejaký vtip – odhaľovať lži sovietskeho režimu, vystavovať utrpenie, v ktorom žili jeho ľudia a vysvetliť prečo sú západné hodnoty lepšie ako tie komunistické.To je presne to, čo by mal Západ robiť s radikálnym islamom, vysvetľuje Hirsi Ali.

William Rosenau uviedol, že „Spojeným štátom sa doteraz nepodarilo vykonať čokoľvek blízkeho k účinnej proti-ideologickej kampani proti Al-Kájde.“ Bolo tiež fatálne zlým prístupom od ex-prezidenta USA Baracka Obamu zahrávať si s islamským štátom: zrejme z jeho vlastných dôvodov, odmietol pomenovať, čo ISIS bol naozaj zač: globálny kalifát zabezpečovaný skrze globálnu vojnu.

Jedným z doterajších významných úspechov amerického prezidenta Donalda Trumpa je, že označil nepriateľa: radikálny islamský terorizmus“. To sú tri slová, ktoré oddeľujú Trumpa od zvyšku establishmentu. Trumpových  niekoľko povereníkov, ako Steve Bannon, správne opísalo túto vojnu, rovnako ako vojny proti nacizmu a komunizmu, ako primárne o „ideologickom boji za zachovanie západnej civilizácie“.

„Západná civilizácia“, nech chcete alebo nie, nie je tým, ako si ju mnohí liberáli predstavujú. Namiesto toho obhajujú multikulturalizmus, rodovú ideológiu, feminizmus, pacifizmus a militantný sekularizmus.

Západná civilizácia je humanistická vízia, v ktorej je kresťanstvo integrované s židovskou múdrosťou, gréckou filozofiu a rímskym právom, čím dáva západnej kultúre jej rozlišovaciu osobnosť: slobodu prejavu a tlače, rovnaké práva podľa zákona, nadradenosť jednotlivca, oddelenie náboženstva a štátu, slobodu náboženstva a od náboženstva, vlastnícke práva, rovnosť pohlaví, nezávislé súdnictvo a nezávislé vzdelávanie, mimo ďalšie hodnoty. To je to, čo radikálny islam chce zničiť. To je dôvod, prečo teroristi útočia na naše kostoly, na štát Izrael a prečo podrývajú demokraciu k jej premeneniu do islamského práva šaría.

David Thomson vo svojej novej knihe, Les Revenant, publikoval rozhovory s francúzskymi džihádistami. Jeden z nich, Zubair, ktorý vyrástol v sociálnej ubytovni v Seine-Saint-Denis, definuje džihád ako „odpoveď na ideologické vákuum“ Západu. Islamskí extrémisti v Európe teraz vypĺňajú západné ideologické vákuum prostredníctvom koncepcie masy. To je to, čím radikálny islam presvedčil 160 miliónov moslimov nenávidieť a bojovať proti Západu.

Rovnako ako komunizmus, radikálny islam je silnou ideológiou založenou na kultúrnej vojne proti týmto západným humanistickým hodnotám: karikatúry Mohammeda a vyvraždenie redakcie francúzskeho satirického magazínu Charlie Hebdo (rovnako ako záplava zákonov a pokusov kriminalizovať slobodu prejavu) je tou vojnou proti slobode prejavu a tlače . Bitka za ženy nosiť islamský závoj je vojnou proti slobode žien nosiť, čo sa im páči a nemôcť sa na ne pozerať ako na prostitútky. Tá globálna výzva na „transformáciu“ je vojnou proti demokratickej verejnej správe ľudí a pre vytvorenie chalifátu ovládaného Alahom.

Predpokladané odmietnutie tried a etnických odlišností znamená, že obrovské množstvo Európanov konvertuje k islamu. Agitácia a propaganda (predovšetkým proti Židom, kresťanom, menšinovým skupinám a údajným moslimským „odpadlíkom“) obnažuje sprisahanecké uvažovanie.

Počas studenej vojny Západ podporoval organizácie, ako Kongres pre kultúrnu slobodu, ktorý financoval anti-komunistický vydavateľský priemysel prostredníctvom kníh a časopisov, ako aj médií, ako Rádio slobodná Európa a agresívnu ideologickú vojnu v Európe s pre-americkými a pre-západnými správami. Ale dnes?

Ešte sa to zhoršuje, pretože robí pravý opak: Západné vlády obviňujú noviny a novinárov za aféry s karikatúrami Mohameda. Vydavateľský priemysel zakaždým, keď cenzuruje knihy o islame, zrádza slobodu prejavu. Keď arabsko-islamský blok v skorumpovanej OSN vymazáva židovsko-kresťanskú históriu Jeruzalema a ďalších lokalít, tak sa západné demokracie zdržia hlasovania. Západné liberálne médiá bránia symboly islamskej propagandy, ako ženské závoje, ako symboly emancipácie namiesto útlaku. A namiesto toho podporovania islamských reformátorov a disidentov, tak ich západné elity opúšťajú a nechávajú napospas. Elity dávajú prednosť dialógu s „ne-násilnými islamistov“. Spýtajme sa Ayaan Hirsi Ali. Potom, čo bola terčom petície moslimských aktivistov a ľudsko-právnych bojovníkov, bola nedávno nútená zrušiť turné v Austrálii, údajne z „bezpečnostných dôvodov„.

Vo Francúzsku, islamisti pokračujú v budovaní „dvoch nových mešít týždenne“. Prečo západné demokracie, v rámci svojich diplomatických stykov s arabsko-islamským svetom, nevyžadujú výstavbu kostolov? Namiesto toho, si západná verejná mienka zvyká na myšlienku, že mešity patria do európskej krajiny a pričom súčasne extrémistickí moslimovia ničia kostoly v Sýrii a Iraku.

Ak nechceme prehrať ideologickú vojnu proti islamu, nie je ešte príliš neskoro zvrátiť tento trend – ale čas sa rýchlo kráti.

Článok pôvodne vyšiel na GATESTONE INSTITUTE.org