• Pašeráci privádzajú migrantov k lodiam mimovládnych organizácií, ktoré potom doplávajú do talianskych prístavov. Začalo ďalšie súdne vyšetrovanie, týkajúce sa ekonomických záujmov mafie pri nakladaní s migrantmi po ich príchode.
  • Nemôžeme porovnávať migrantov sa Židmi, ktorí utekali pred nacizmom. Napríklad pápež František nedávno prirovnal migračné centrá k nacistickým „koncentračným táborom“. Kde sú plynové komory, lekárske „experimenty“, krematóriá, otrocká práca, nútené pochody a popravčie čaty? Tieto porovnania sú šírené médiami z jasného dôvodu: ukončiť debatu.
  • Do roku 2065 sa predpokladá, že dorazí 14,4 miliónov migrantov. Ak ich pripočítame k piatim miliónom prisťahovalcov, ktorí sú v súčasnej dobe v Taliansku, možno predpokladať, že 37% populácie budú tvoriť cudzinci: na každých troch obyvateľov pripadne viac ako jeden imigrant.

Najprv to bola „maďarská trasa“. Potom to bola „balkánska trasa„. Teraz je epicentrom tejto demografickej katastrofy Taliansko, ktoré sa stalo zraniteľným miestom Európy v dôsledku príchodu stoviek tisíc migrantov.

Počas nedávneho trojdňového obdobia dorazilo takmer 10 000 utečencov, takže počet migrantov za rok 2017 prekročil 60 000, čo je o 48% viac, ako v rovnakom období v minulom roku, kedy ich priplávalo 40 000. Počas veľkonočného víkendu bolo v Stredozemnom mori zachránených a privezených do Talianska rekordných 8 000 migrantov. A to je len špička ľadovca: počas leta sa počet prichádzajúcich z Líbye ešte zvýši.

V Taliansku prebieha výmena obyvateľstva. Ak však otvoríte mainstreamovú tlač, ťažko niekde tieto údaje nájdete. Žiadna televízna stanica sa nevenuje tomu, čo sa práve deje. Žiadna kritika nie je povolená. Invázia je jednoducho hotovou vecou.

V roku 2016 priplávalo k brehom Talianska 176 554 migrantov – osemnásobný nárast od roku 2014. V roku 2015 ich bolo 103 792, v roku 2014 bolo migrantov 66 066. V roku 2013 ich bolo len 22 118. V posledných štyroch rokoch sa do Talianska dostalo 427 000 migrantov. Iba za prvých päť mesiacov tohto roku 2017 Taliansko prijalo 10% celkového počtu migrantov za posledné štyri roky.

Sú dni, kedy talianske námorníctvo a pobrežná stráž zachraňujú až 1 700 migrantov počas 24 hodín. Taliansko je vyčerpané. Existujú tu dediny, kde jednu desatinu obyvateľov tvoria noví migranti. Sú tu napr. dediny s 220 obyvateľmi a 40 migrantmi.

Jedným z hlavných aspektov tejto demografickej revolúcie je ten, že sa odohráva v krajine, ktorá dramaticky starne. Podľa novej správy talianskeho štatistického úradu klesne talianska populácia v polovici storočia na 53,7 miliónov obyvateľov – čo je strata 7 miliónov ľudí. Taliansko, ktoré má jednu z najnižších úrovní pôrodnosti na svete, každoročne stratí 600 000 až 800 000 občanov. Imigrantov bude cez 14 miliónov, čo je zhruba jedna štvrtina celkovej populácie. Avšak v tom najpesimistickejšom scenári by talianska populácia mohla poklesnúť na 46 miliónov, čo by bola strata 14 miliónov ľudí.

Podľa správy OSN budú v roku 2050 tvoriť tretinu talianskej populácie cudzinci. Správa s názvom „Nahrádzajúca migrácia: Je to riešenie pre klesajúcu a starnúcu populáciu“ sa zamýšľa nad kultúrnym taviacim kotlíkom, ktorý by mohol explodovať a vyvolať kultúrne a sociálne napätie. Úroveň prichádzajúcich do roku 2065 klesne z 300 000 na 270 000 osôb ročne; počas rovnakého obdobia sa očakáva, že príde 14,4 miliónov ľudí. Keď túto cifru pripočítame k viac než piatim miliónom migrantom, ktorí v Taliansku v súčasnosti sú, očakáva sa, že 37% populácie budú cudzinci: čo je viac ako jeden na troch obyvateľov.

Navyše tento systém humanitárnej pomoci sprevádzajú nové škandály. „Investigatívna hypotéza, ktorá ešte musí byť overená, je, že subjekty, prepojené s ISIS, pôsobia ako logistická podpora migračných tokov.“ Toto varovanie práve obdržal schengenský výbor, hlavný taliansky protimafiánský a protiteroristický prokurátor Franco Roberti. Teraz znalci vyšetrujú spojenie medzi pašerákmi migrantov v severnej Afrike a talianskymi mimovládnymi organizáciami, pôsobiacimi v Stredomorí. Pašeráci privážajú migrantov k lodiam mimovládnych organizácií, ktoré potom doplávajú do talianskych prístavov. Začalo ďalšie súdne vyšetrovanie týkajúce sa ekonomických záujmov mafie pri nakladaní s migrantmi po ich príchode.

Iba 2,65 % prisťahovalcov, ktorí prišli do Talianska, bol podľa OSN udelený azyl skutočného utečenca. Ostatní migranti zjavne neutekajú pred vojnami, ani genocídou. Avšak napriek všetkým týmto dôkazom nemožno prisťahovalcov porovnávať so Židmi, ktorí utekali pred nacizmom. Pápež František nedávno prirovnal migračné centra k nacistickým „koncentračným táborom„, ale kde sú všetky tie plynové komory, lekárske „experimenty“, krematóriá, otrocká práca, nútené pochody a popravčie čaty?

Talianske noviny teraz publikujú články o „stredomorskom holokauste„, kde porovnávajú migrantov, ktorí zomreli počas cesty, keď sa pokúšali dostať do južného Talianska, so Židmi, ktorí zahynuli v plynových komorách v Osvienčime. Gad Lerner, iný novinár, podporujúci migrantov, opísal ich stav rovnakým výrazom, ktorý nacisti používali pre Židov: untermensch, podradné ľudskej bytosti. Tieto porovnania sú šírená médiami s jasným cieľom – uzavretie diskusie.

Aby sme pochopili, ako hanebné tieto porovnania sú, musíme sa pozrieť na náklady za každého migranta, ktoré sú hradené z talianskej štátnej pokladnice. Akonáhle sú prisťahovalci zaregistrovaní, dostávajú mesačný príjem vo výške 900 eur (30 eur na deň na osobné výdavky). Ďalších 900 eur je určené Talianom, ktorí ich ubytovávajú. A na pokrytie nákladov na poistenie je potrebných 600 eur. Celkovo každý migrant stojí talianskú pokladňu mesačne 2 400 eur. Plat policajta je polovičný. A námorný dobrovoľník, ktorý zachraňuje migrantov, dostane čiastku vo výške 900 eur mesačne. Boli nacisti tiež tak láskaví k svojim židovským untermenschen?

Náklady na migrantov sú pre verejné financie Talianska už tak obrovské, že úplne to ničí možnosť akéhokoľvek hospodárskeho rastu. „Celkový vplyv na taliansky rozpočet (výdavky na migrantov) je v súčasnosti vyčíslený na 2,6 miliardy eur za rok 2015, za rok 2016 by to mali byť 3,3 miliardy a za rok 2017 to budú 4,2 miliardy eur, a takto nepretržite ďalej, „uviedlo ministerstvo hospodárstva. Tieto čísla jasnejšie ukazujú, koľko Taliansko míňa počas tejto krízy: v roku 2017 vláda vynaloží 1,9 miliardu eur na dôchodky, ale 4,2 miliardy eur na migrantov; 4,5 miliardy eur na plán sociálneho bývania oproti 4,2 miliardám eur pre migrantov.

Taliansky kultúrny establishment sa teraz úplne zameriava na podporu tejto masovej migrácie. V talianskom filme Fire at Sea (Požiar na mori), ktorý bol v minulom roku nominovaný na cenu Akadémie, je hlavnou postavou lekár, ktorý migrantov po príchode ošetruje. Taliansky premiér Matteo Renzi priniesol na zasadnutí Európskej rady 27 DVD s týmto filmom. Talianske komerčné televízne kanály natočili rad televíznych relácií o migrantoch, napr. Film „Lampedusa“, pomenovaný podľa talianskeho ostrova. 100 000 Talianov sa dokonca zišlo v uliciach Milána na „manifestácii solidarity“ s migrantmi. Čo to však môže byť za „solidaritu“, keď talianska vláda zachránila pol milióna ľudí a vyzerá to, že sa celá krajina rozhodla otvoriť dvere všetkým obyvateľom severnej Afriky?

Winston Churchill bol presvedčený, že Stredomorie je „zraniteľným miestom“ Hitlerovej Európy. Teraz sa stalo zraniteľným miestom európskej transformácie na Eurábiu.

 

Giulio Meotti, Cultural Editor pre Il Foglio, je taliansky novinár a autor.