Celá armáda lodí rôznych mimovládnych organizácií (MVO) pendluje sem a tam medzi líbyjským pobrežím a Sicíliou, píše FREIE WELT. V rovnakej dobe, veľa lodí z Líbye do Stredozemného mora. ale nemajú priamu kontrolu nad morom. Čakajú v určitej zóne pár míľ od líbyjského pobrežia. Tam stoja lode mimovládnych organizácií, ktoré na oplátku organizujú cestu späť do Talianska a na Sicílii. Tieto pohyby boli teraz zdokumentované pri niekoľkých príležitostiach, a to od roku 2015. Migranti sú takmer výlučne africkí. Lode väčšinou európske.

Už dlho bolo podozrenie, že mimovládky pracujú s obchodníkmi s ľuďmi a ich člnmi. Zdá sa, že malé utečenecké lode pre tento účel zastavia vždy v dohodnutom kruhu zóny a čakajú na prevod „pasažierov“ do väčších lodí z Európy. Marketingovo sa  tieto akcie tvária ako „záchrana“.  Avšak, od záchrany to má ďaleko! Je to organizovaný Exodus.

Ak chcete sledovať námornú dopravu cez Stredozemné more naživo, môžete tak urobiť na webových stránkach www.marinetraffic.com. Pre viac informácií o migrácii cez Stredozemné more skúste www.gefira.com.

Zhrnutie vývoja posledných rokov ponúkol Paul Joseph Watson na svojom kanáli YouTube. Sortiment lodí a ďalšie podrobnosti možno nájsť tu.

Jediné, čo musíte urobiť, je zadať názov  lode v námornej doprave. Potom môžete dokonca osobne sledovať cesty lodí a vytvoriť si svoj vlastný obraz o situácii.

Je jasné: je tu obrovský exodus z Afriky cez Stredozemné more, miesto, ktoré je ovládané pomocou mimovládnych organizácií