Francúzska fregata La Fayette sa nemohla kryť pred radarmi Čiernomorskej flotily, oznámil RIA Novosti zdroj z vojenských štruktúr Krymu.

V pondelok vstúpila fregata La Fayette do Čierneho mora. Je vybavená technológiou stealth a je vyzbrojená protilietadlovými raketami.

Ako uviedol agentúrny zdroj, ruské radary vidí lode tejto triedy na stovky kilometrov.

„Propagovaná technológia” stealth „narazila, keď sa stretla s ruským elektronickým priemyslom Fregata La Fayette sa pri prejazde Bosporom” rozsvietila na monitoroch rádiotechnických služieb Čiernomorskej flotily,” povedal spokojne zdroj.

Podľa neho ju potom radar sprevádzal k La Fayette. K nej sa tiež „pripojila” sledovacia loď.

Francúzska fregata je vyslaná do východnej časti Čierneho mora, pravdepodobne k brehom Gruzínska. V oblasti Čierneho mora sa La Fayette nemôže pred nami skrývať,” dodal tento zdroj.

Fregata je určená pre operácie v krízových oblastiach, nesie niekoľko rakiet a helikoptéru Panther. Do triedy La Fayette patrí päť lodí, z ktorých prvá bola spustená na vodu v roku 1992.

Nie je to prvý vstup francúzskej vojnovej lode do Čierneho mora. Naposledy tu plávala fregata La Fayette v marci tohto roku. Navštívila rumunský prístav Konstanca a tiež sa zúčastnila spoločných cvičení s rumunským námorníctvom.