V rozhovore pre TF 1, Mélenchon tiež povedal, že žiadny z kandidátov na post francúzskeho prezidenta neprinesie Francúzsku stabilitu.

„Prosím, nerobte to, nehlasujte pre Marine Le Penovú v druhom kole prezidentských volieb. Hovorím všetkým, ktorí ma počúvajú, neurobte tú hroznú chybu, že budete hlasovať za Národný front, ako by ste tlačili krajinu do skoku, ale so žiadnym koncom v dohľade, „vyzýval Mélenchon v TF1.

Podľa Mélenchona v druhom kole sa nedá vybrať kandidáta. „Výsledok bude mať nulovú hodnotu pre krajinu bez ohľadu na osobu zvoleného kandidáta,“ spresnil Jean-Luc Mélenchon.

„Skutočný determinant krajiny, sú parlamentné voľby a povediem kampaň na získanie parlamentnej väčšiny,“ povedal bývalý kandidát na post francúzskeho prezidenta s tým, že „je pripravený vládnuť krajine, ak jeho strana získa vo voľbách väčšinu.“

„Za mesiac sa zbavíme politika pána Macrona, pretože tento muž nie je schopný vládnuť krajine,“ dodal Jean-Luc Mélenchon

Mélenchon povedal, že zváži ponuku kandidatúry za Marseille, Lille a Toulouse.

Le Penová: Macron má strach, že by som mohla vyhrať

Marine Le Pen, kandidátka na post francúzskeho prezidenta je presvedčená o tom, že jej súper Emmanuel Macrona si pripúšťa aj jej víťazstvo.

„Áno. Verím aj súdiac podľa vzrušenie a agresívneho správania v poslednej dobe pána Macrona aj jeho priateľov zo šoubiznisu v posledných dňoch „, odpovedala politička na otázku Le Parisien, či sa domnieva, že môže vyhrať prezidentské voľby.

Jeden z prieskumov ukázal, že 42% Francúzov neverí, že by niektorý z kandidátov na post francúzskeho prezidenta, Marine Le Pen a ani Emmanuel Macrona boli schopní zjednotiť krajinu, dodáva Le Parisien.