„Wonder Woman je feministka,“ píše autorka hneď na začiatku článku. Avšak neskôr udáva, že sa jedná o problematickú tému. Podľa nej sa nový film hlbšie nezaoberá skúmaním ďalších „netradičných foriem feminizmu.“

„V tom filme nie je vôbec nič, čo by odrážalo moderné rasové témy alebo štandardy krásy. Prečo nemohla mať Wonder Woman farebnú pleť? “ Spýtala sa Abrahamová.

„Na Rajských ostrovoch sú popri bielych bojovníčkach aj čierne, čo je dobrý začiatok, ale chýbajú tu iné farby pleti u žien. Ženské bojovníčky sú všetky vysoké, štíhle a všetky by mohli ísť rovno na prehliadkové mólo,“ uviedla autorka.

„Výsledkom je, že ich fyzická sila je až na druhom mieste za ich fyzickou krásou podporujúcou predstavu, že pre prístup k moci musia byť ženy krásne tradičným spôsobom,“ napísala Abrahamová.

Tá tiež tvrdí, že „obzvlášť s hnutím body positivity“, ktoré získava veľkú podporu, by film mohol zobraziť aj bojovníčky s kilami navyše a s nie úplne dokonalými proporciami.

Abrahamová trvá na tom, že „zatiaľ čo sú ľudia toho názoru, že by bojovníčky nemali byť tučné, niektorí z najlepšie platených mužských športovcov sú pri tele a nikto nepochybuje o ich fyzickej sile.“ Autorka sa vo svojom článku venuje aj téme „heteronormativity.“

Diana pochádza zo separatistickej komunity žien, ktorá sa úmyselne rozhodla žiť bez mužov. V jednej z prvých scén, ktoré sa odohrávajú medzi Dianou a Stevom, sa Diana zmieňuje o tom, že prečítala 12 zväzkov o sexe, ktoré došli k záveru, že zatiaľ čo sú muži potrební pre reprodukciu, ženský pôžitok z toho je zbytočný, l“ uviedla Abrahamová s tým, že hlavná hrdinka vôbec neurobila žiadny odkaz na lesbismus!

Autorka tiež kritizuje to, že v závere filmu si Wonder Woman uvedomí, že „len láska môže zachrániť svet.“

„Aj keď to môže byť pravda, nikdy som nepočula žiadneho iného superhrdinu, ktorý by niečo také povedal,“ napísala Abrahamová. „Prečo by nemohla Wonder Woman bojovať za spravodlivosť a eliminovať zlých mužov bez toho, aby musela nakoniec všetko pripísať láske? A prečo mužskí superhrdinovia nikdy nerobia to isté?“ Pýta sa Stephanie.

Nie je to prvýkrát, kedy sa feministky pustili do posledného filmu s Wonder Woman. Feministky sa napríklad rozčuľovali nad skutočnosťou, že je predstaviteľka superhrdinky Gal Gadotová v traileri hladko oholená. Spoločnosť Warner Bros bola nakoniec nútená jej podpazušie „opraviť,“ aby bolo v ďalšom traileri tmavšie.

Komentár je reakciou na pôvodný článok feministky Stephanie Abraham