Pašovanie ľudí je údajne napojené na sieť prevádzačov ISIS. Ak to bude úradmi potvrdené, môže to potenciálne otvoriť dvere pre trestné stíhanie mimovládnych organizácií.

Carmelo Zuccari, vrchný prokurátor sicílskej Katánie, dosvedčil v marci pred výborom talianskeho parlamentu, že bolo nariadené oficiálne vyšetrovanie financovania flotily moderných lodí pre utečencov v Stredozemnom mori mimovládnymi organizáciami. Uviedol dôkazy, že pašeráci ľudí v Líbyi a ďalších severoafrických pobrežných mestách, často napojení na ISIS či ďalšie zločinecké gangy, koordinujú prevádzku dostávajúcu do Talianska desiatky tisíc ilegálnych utečencov. Zuccari predložil dôkazy, že pašeráci ľudí buď na zemi, alebo na palube menších lodí s privandrovalcami volajú väčšie záchranné lode financované mimovládnymi organizáciami priamo, aby zabezpečili prevoz utečencov. To znamená, že existuje veľmi úzka koordinácia medzi pašeráckými gangmi a mimovládnymi organizáciami financovaná flotilou lodí.

Zuccari tiež povedal talianskej tlači, že „napomáhanie ilegálnej imigrácii je trestným činom, bez ohľadu na úmysel“. Povedal, že Taliansko tiež vyšetruje islamskú radikalizáciu prebiehajúcu vo väzniciach a táboroch, kde sú prisťahovalci najímaní, nelegálne či bez evidencie. Európsky komisár pre prisťahovalectvo Dimitris AVRAMOPOULOS uviedol, že asi 80% severoafrických utečencov, ktorí dorazili do Talianska nemá žiadne legálne právo na azyl. Mnohí z nich údajne pochádza zo zločineckých gangov, ktoré sa vyrojili po USA podporovanom bombardovaní Líbye v r. 2011 a zabití Kaddáfího, kedy to uvrhlo krajinu do anarchie.

Počas minulého roka, kedy pašerácka trasa cez Grécko bola uzavretá, presunula sa trasa zo severnej Afriky do EÚ do južného Talianska, a za používanie moderných nájomných lodí sa preváža tisíce utečencov na Sicíliu a ďalších častí južného Talianska.Počas prvých dvoch mesiacov 2017 vzrástol príliv ilegálnych utečencov z Líbye do južného Talianska oproti predchádzajúcemu roku až o 40%.

Pašovanie ľudí mimovládnymi organizáciami

Oficiálna agentúra EÚ pre hraničný dozor a pobrežie, FRONTEX, vo svojej správe analyzujúcej riziká z r. 2017 uvádza: „Centrálna časť Stredozemného mora sa stala hlavnou trasou pre dostávanie afrických migrantov do EÚ, a veľmi pravdepodobne to tak zostane aj v dohľadnej budúcnosti. 89% migrantov dorazilo z Líbye. “

Správa FRONTEX-u naďalej uvádza dramatický posun v r. 2016 oproti r. 2015. Predtým prúdili migranti hlavne z Turecka do Grécka a do balkánskych štátov, odkiaľ pokračovali do Nemecka a ďalších štátov EÚ: „Záchranné operácie mimovládnych organizácií (odvážajúce ľudí do južného Talianska) výrazne vzrástli, o 40% vo všetkých prípadoch. Od júna 2016 bol NGO zachytený alebo zachránený výrazný počet lodí, bez akéhokoľvek núdzového volania z ich strany a bez oficiálnych informácií o mieste „záchrany“. “

FRONTEX uviedol, že je možné, že pašeráci vysielajú migrantov na more vo vopred dohodnutom kurze, aby sa stretli s loďami mimovládnych organizácií, ktoré ich zbierajú a prevážajú do Talianska „ako taxíky“. Táto agentúra EÚ opísala operáciu pašovania ľudí, ktorej súčasťou sú medzinárodné zločinecké organizácie, vrátane ISIS, prevádzkujúce lode najaté alebo vlastnené rôznymi mimovládnymi organizáciami, ku ktorým patria aj Sorosom financované neziskovky.

Taliansky admirál Enrico Credendino, veliteľ protipašeráckej operácie EÚ „Sophia“ povedal, že lode MVO priplávajú k líbyjskému pobrežiu, aby prilákali v tme lode s migrantmi. „V noci používajú veľká lodné svetlá; pašeráci ich vidia a posielajú záchranné člny (s migrantmi) smerom k týmto svetlám. Tam sú umiestnení na palube väčších lodí mimovládnych organizácií na cestu do Talianska.

Sorosove mimovládne organizácie spolupracujú s ISIS?

Ak sa výsledky talianskeho vyšetrovania mimovládnych organizácií financujúcich nájomné lode potvrdia, bude to značiť, že tieto NGO, z ktorých niektoré sú napojené na nadácie a organizácie financované alebo ovládané Georgeom Sorosom, sú ilegálne spolčenia s pašeráckymi gangami, v mnohých prípadoch riadenými ISIS v Líbyi.

V tohtoročnej správe Quilliam, súkromného britského mozgového trustu, sa tvrdí, že ISIS či Islamský štát (IS) je zapojený do operácií pašovania ľudí do Talianska. Táto správa uvádza: „Zatiaľ čo niektorí utečenci môžu platiť pašerákom až 560 dolárov za priechod na pobreží Stredozemného mora, IS, pakující sa na tejto trase, ponúkajú priechod zadarmo tým, ktorí sa pridajú k IS … Tým, ktorí sa dostanú na pobrežie Stredozemného mora, IS ponúka verbovaciu prémiu až 1,000 dolárov za pridanie sa k tejto organizácii.“ To nie je moc humanitárne.

Americký vyšetrovateľ v oblasti ľudských práv a právnik William Craddick odhalil, že niekoľko NGO najímajúcich lode pre pašovanie ľudí sú napojené na finančného patróna Georgea Sorosa a jeho Nadáciu pre otvorenú spoločnosť, vrátane avaaz.org patriac k Sorosom financovanom Moveon.org; Save the Children (Zachráňte deti) a Médicins Sans Frontières MSF) (Lekári bez hraníc), ktoré najímajú v Stredozemnom mori loď s názvom Aquarius.

Medzinárodná prisťahovalecká iniciatíva

Sorosova Nadácia pre otvorenú spoločnosť, ktorá tiež dostávala peniaze od americkej vlády cez na CIA napojenú USAID, tiež financuje čosi, čo sa nazýva Medzinárodná imigračná iniciatíva (IMI), NGO vytvorená Sorosovou Nadáciou pre otvorenú spoločnosť v r. 2010. Je evidentné, že cieľom vytvorenia tejto Sorosovej IMI bolo to, čo sa čoskoro začalo odohrávať v Európe, rovnako ako v USA, ako utečenecká kríza. Internetová stránka Sorosovej Medzinárodnej prisťahovaleckej iniciatívy otvorene uvádza, že disponuje „strategickým koridorom, umožňujúcim koordinované akcie v krajinách pôvodu, tranzitu a určenia.“ Tá istá internetová stránka v tomto ohľade identifikuje tri strategické migračné koridory: Ázia / Stredný východ, stredná Amerika / Mexiko a Eurázia, ktorej stredom je stredná Ázia s prístupom do Ruska. To znie takmer ako geopolitický veľký plán.

V septembri 2016 ten istý George Soros oznámil, že „venuje 500 miliónov dolárov na európsku a americkú utečeneckú záležitosť. Odmietol povedať, kde a ako budú peniaze použité. Bola ich časť určená na financovanie flotily moderných lodí mimovládnych organizácií, ktoré privážajú desiatky tisíc utečencov z Líbye? To je celkom iste relevantná otázka pre vyšetrovanie Talianska a ďalších.

V auguste 2016 DCLeaks, americká internetová stránka podobná Wikileaks, uverejnila 2,576 súborov, vzťahujúcich sa prevažne k Nadácii pre otvorenú spoločnosť Georgea Sorosa. Jedna správa Sorosovej nadácie datovaná 10. mája 2016 tvrdí, že európska utečenecká kríza by mala byť akceptovaná ako „nový normál“ a že táto kríza znamená „nové príležitosti“ pre Sorosove nadácie na ovplyvňovanie prisťahovaleckej politiky v globálnom meradle.

Soros a „plán Merkelovej“

Odtlačky praciek Sorosových nadácií sú v európskej utečenecké kríze všade, kedy tá devastuje sociálnu a ekonomickú stabilitu v celej Európe od augusta 2015, kedy nemecká kancelárka Angela Merkelová prekvapila dokonca aj mnohích vo svojej vlastnej strane, keď vyhlásila v komentári,vtedy neslávne známym, “ môžeme to zvládnuť „, po svojom rozhodnutí z 15. septembra 2015 prijať tisíce utečencov, ktorí sa vydali zo stanice Keleti v Budapešti do Nemecka, a oznámila, že všetci utečenci sú vítaní s otvorenou náručou, bez otázok a obmedzenia. Nemecko a ďalšie štáty EÚ zaplavil viac ako milión utečencov, a to nielen zo Sýrie. Ako rástla proti Merkelovej domáca opozícia, na konci r. 2015 zašla Merkelová do obľúbenej nemeckej televíznej šou, kde oznámila: „Mám plán.“

A skutočne mala. Bol autormi dokonca aj po nej pomenovaný: „Plán Merkelovej“.

Tento plán bol vytvorený mozgovým trustom s kanceláriami v Berlíne, Bruseli a Istanbule, nesúcim názov Európska stabilizačná iniciatíva (ESI). Podľa tohto plánu Merkelovej, by malo Nemecko súhlasiť, že okrem viac ako 1 milióna utečencov z r. 2015 udelí v r. 2016 „azyl 500,000 sýrskym utečencom, registrovaných v Turecku, počas nadchádzajúcich 12 mesiacov“.

Plán Merkelovej prijať do Nemecka a ďalších štátov EÚ stovky tisíc utečencov bez otázok, bez obmedzenia počtu, teda výraz „nový normál“ používaný internetovou stránkou Sorosovej Medzinárodnej prisťahovaleckej iniciatívy, znamená, že je produktom tiež Sorosových sietí. Autorom plánu Merkelovej a šéfom ESI je rakúsky sociológ Gerald Knaus. Knaus je členom Európskej rady pre zahraničné vzťahy (EGFR) financovanou Georgeom Sorosom a členom Sorosovej Open Society Fellow. Včelince Európskej stabilizačnej iniciatívy boli financované, podľa nemeckého Die Zeit, okrem iného aj Rockeffelerovou nadáciou a washingtonským Nemeckým Marshallovým plánom, ako aj Sorosovou Nadáciou pre otvorenú spoločnosť.

Rím na pokraji vojny

Donedávna explózia pri prílive ilegálnych utečencov do južného Talianska, ktorú pomáhajú udržiavať v chode lode najaté mimovládnymi organizáciami napojenými na Sorosa a ďalšie, nie je nevinnou humanitárnou akciou dobrého samaritána. V decembri 2013 Virginia Raggi, starostka Ríma, povedala, že mesto je na pokraji „vojny“ medzi prisťahovalcami a chudobnými talianmi. Na juhu Talianska sicílska Cosa Nostra vyhlásila v r. 2016 „vojnu privandrovalcom“ a objavili sa správy, že talianska mafia začala bojovať so severoafrickými zločineckými gangmi, ktoré vstúpili do EÚ v rámci „utečencov“.

Obvinenia Sorosových NGO financujúcich flotilu lodí ilegálne pašujúcich utečencov alebo ďalších migrantov zo severnej Afriky do EÚ naznačuje prinajmenšom to, že na Washington naviazané Sorosove siete robia niečo viac, než len charitu. Znamená to, že jeho NGO sú prinajmenšom nepriamo spolupáchateľmi v projektoch, ktoré ničia sociálnu stabilitu EÚ rovnako, ako to Sorosove NGO robili na Ukrajine v r. 2014 a skôr.

Je ťažké vyhnúť sa dojmu, že celý súčasný fenomén masovej migrácie, spolu s vojnami NATO, ktoré ho spôsobujú v miestach ako Afganistan, Sýria, Líbya, je súčasťou oveľa väčšieho a oveľa hrozivejšieho plánu a že peniaze Georgea Sorosa, postavy stojacej prakticky za všetkými farebnými revolúciami podporovanými americkým ministerstvom zahraničia a CIA od r. 2000, kedy bol zvrhnutý Slobodan Miloševič v Belehrade, sú stredom toho všetkého.

Niet divu, že nadácia a operácie „filantropa“ Sorosa sú stále viac vo svete cieľom útokov, vrátane Maďarska Viktora Orbána, Sorosovho rodiska.

Článok vyšiel v pôvodnom znení na portáli journal-neo.org