Tradičný konzervatívny denník Evening Standard priniesol informáciu o zákaze vstupu kanadskej aktivistky Lauren Southernovej na pôdu Anglicka. Podľa predstaviteľov jej prítomnosť  a prítomnosťou ďalších ľudí neprospieva verejnému blahu

Lauren Southernová bola zadržaná vo Francúzskom prístave Calais: pravicovej kanadskej aktivistke bol zakázaný vstup do Veľkej Británie.

Pohraničné sily, ktoré pôsobia vo francúzskom meste Coquelles včera ráno nedovolili pokračovať Lauren Southernovej  v ceste na anglické ostrovy.

Ministerstvo vnútra sa vyjadrilo, že hraničiari jej odmietli vstup kvôli predpokladu, že jej prítomnosť „neprispievala k verejnému blahu„.

Po rozhodnutí to Lauren Southernová opísala na Twitteri: „Práve ma vymkli a povedali ‚au revoir’… Oficiálne  zakázaná z Veľkej Británie za ‚rasizmus‘.. perfektný názor, mimochodom všetci super ľudia takisto dostali zákaz.

Podľa informácie Lauren Southernová sa plánovala vo Veľkej Británii stretnúť s Rakúšanom Martinom Sellnerom z hnutia „Generation Identity“ a americkou komentátorkou Brittany Pettiboneovou.

Brittany Pettibone vľavo a Lauren Southern vpravo

Obom spomínaným bol v piatok odmietnutý vstup do Anglicka na letisku Luton.

Podľa hovorkyne Ministerstva vnútra, v nedeľu boli z krajiny obaja vyhostení.

Ministerstvo uviedlo, že nie je schopné špecifikovať, prečo bol vstup trojici zamietnutý.

Avšak vo videorozhovore s bývalým lídrom Ligy na obranu Anglicka (EDL – English Defense League) Tommym Robinsonom Sellner povedal, že v nedeľu plánoval vystúpenie na Speaker’s Corner v Hyde Parku.

Britanny Pettibonová mala údajne naplánovaný rozhovor s Tommym Robinsonom.

Hovorkyňa Ministerstva vnútra povedala: „Obom jednotlivcom bol vstup zamietnutý z politických dôvodov, keďže ich prítomnosť vo Veľkej Británii by neprispievala k verejnému blahu.