Podľa mienky islamských fundamentalistov je žena stvorenie diabla. Jej účelom je neustále pokúšať nevinných mužov, preto je povinnosťou ženy nosiť hidžáb a zahaliť sa od hlavy po päty. Ak to nespravia, nasleduje trest.

Pre fundamentalistických moslimov je viera niečo, čo je nadradené všetkému ostatnému. Vo veciach islamu si vyžadujú  podriadenie si aj okolia. Je jedno, či ide o okolie moslimské, alebo nie.

Európa začína mať stále viac problémov. Denník Bild hlási, že v celom Nemecku sa dvíha vlna šikanovania nemoslimských detí zo strany detí zo salafistických rodín.

Tomuto tlaku sa poddáva stále viac detí. Matka žiačky z Frankfurtu nad Mohanom sa sťažuje, že jej dcéru mlátili moslimské spolužiačky. Šikana zašla tak ďaleko, že dcéra sa bála odísť do školy

Moja dcéra sa v piatej triede nervovo zosypala. Mala modriny a hrozný strach chodiť do školy. Bola bitá a po ceste do školy slovne napádaná,“ hovorí matka.

Reakcia triednej učiteľky bola šokujúca. Tvrdí, že dcéra sa má prispôsobiť a správať sa ako moslimka

Vaša dcéra nemusí hovoriť, že je Nemka. A okrem toho jej môžete dať šatku!

Hoci otec pochádza z krajiny Blízkeho východu, dcéra má blond vlasy, meno má európske a rodina je kresťanská

Jediným spôsobom, ako riešiť situáciu, bol útek. Rodina musela dcéru presunúť do inej školy

Lenže nie každá rodina má možnosť „utiecť„. Moslimovia to vedia a vynucujú si zmenu správania sa svojho okolia, podľa vlastných pravidiel.

Odkaz je zrejmý: nemusíte byť moslimovia, ale ak sa tak nebude správať, zničíme vás.

V krajinách šarie

Tam, kde platí náboženské právo šaria, je situácia ešte horšia.

Tlak na dodržiavania náboženských predpisov už nie je len vynucovaný extrémistickou komunitou, ale priamo zákonom

Portál Euronews zverejnil video, ako iránska morálna polícia zmlátila ženu, pretože spôsob, ako nosila hidžáb bol považovaný za nesprávny.

Prekliknite sa na stránku Facebook, kde je funkčné video

Pre Youtube bolo video, ktoré sa nachádzalo na stránke https://www.youtube.com/watch?v=CPf2kLfAH18 „obťažovaním a šikanovaním“. Youtube skrátka neznáša, keď sa islam ukazuje v zlom svetle…

21:00 Ďalší pokus o vloženie videa z Youtube

Video zverejnila skupina na Facebooku, ktorá podporuje kampaň na zmiernenie zákona o hidžábe. Predpis nariaďuje povinnosť, aby si ženy zakryli svoju hlavu na verejnosti. Video ukazuje, ako nositeľku voľne noseného hidžábu zrazí na zem príslušníčka ženskej polície.

Ženu s červeným hidžábom zakrývajúcim zadnú časť hlavy napadne dvojica policajtiek. Vznikne bitka, počas ktorej žene strhnú šatku úplne dole a žena zostane na zemi v slzách.

Identita aktivistu, ktorý prípad nafilmoval je utajená.

Videozáznam videli stovky tisíc ľudí, čo prinútilo Ministerstvo vnútra, aby nariadilo vyšetrovanie.

Iránska viceprezidentka pre záležitosti žien a rodiny Masoumeh Ebtekar napísala tweet, v ktorom odsúdila policajnú akciu.