Vyberte položku Stránka

Ešte ku Kočnerovi Zverejnenie Kočnerových správ prakticky zmarilo obžalobu. Kočnerovi obhajcovia dostali do ruky…

Ešte ku Kočnerovi

Zverejnenie Kočnerových správ prakticky zmarilo obžalobu. Kočnerovi obhajcovia dostali do ruky priepustku na slobodu pre svojho klienta. Nielenže je pochybná autenticita správ. Odteraz je možné sa odvolávať na ovplyvňovanie, či manipulovanie vo veci. Bodka.

Bol to zámer, alebo iba hlúposť?

Prvá, šialená konspiračná teória hovorí o utajenej pomoci Kočnerovi. Ako efektívne zmariť vyšetrovanie? Predsa tým, že spochybníme dôkazy. Potom by Tóth, ktorý telefón poskytol polícii, pracoval v zhode s obhajobou Kočnera. Denník N, by bol využitý ako kanál priesaku informácií. Ťažko povedať, aká by bola miera zapojenia „investigatívy“ denníka. Možno jeho majiteľom nevyhovuje Kočner vo väzbe. Na slovenské pomery je to však príliš prešpekulovaná teória a uvádzame ju len pre úplnosť.

Oveľa pravdepodobnejšie je spustenie akcie z nedočkavosti a hlúposti spindoctorov. Proste klesajú preferencie opozície, Smer rastie, treba vyfabrikovať nejakú šokujúcu správu, ktorá ľudí emotívne naladí a dostane do ulíc. Končia dovolenky, za dva týždne sa pripravia mítingy a od septembra sa bude štrajkovať – možno na striedačku každý piatok za klímu a proti Ficovi.

Úvodná myšlienka o zmarení vyšetrovania však ukazuje na mrazivý fakt. O Kočnera nikomu nejde. Vôbec nezáleží, či bude pykať za svoje zločiny. Kočner je len nástroj, presne ako čin, za ktorý je obvinený. Ani o Kuciaka nikto nestojí a už vôbec nie o potrestanie vrahov. Preto sa kľudne použijú aj dôkazy na prípadné odsúdenie Kočnera, ktoré zverejnením stratia cenu.

Dôležitý je len cieľ dostať sa k moci. Akonáhle títo „slušnoľudia“ ovládnu všetky významné pozície, stratí sa aj dôvod trvať na objasnení prípadov.

Paradox tejto situácie je, že pre Kočnera by bolo najvýhodnejšie, keby voľby vyhrali progresivisti. Smer sa od neho dištancoval, nitky, ktoré mal na stranu, sú dnes pretrhnuté a vážne mu hrozí dlhý pobyt vo väzení. Záchranou bude víťazstvo ľudí, pre ktorých nič neznamená, rovnako ako zavraždení Kuciak a Kušnírová.

Vyšetrovanie skončilo, zabudnite!

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This