Holandský tím z Delft University of Technology, ktorý tento rok zvíťazil v súťaži Hyperloop Pod Competition organizovanej spoločnosťou Space-X, má veľké plány. Do roku 2021 by chcel vybudovať Hyperloop spájajúci Amsterdam a Paríž,  píše portál E15

Na dotknutom projekte by sa mal podieľať aj startup Hardt Global Mobility, Holandské železnice (NS) a stavebná firma BAM.

Prvým krokom bude vytvorenie tridsaťmetrovej testovacie trubice. „V tomto zariadení budeme skúšať všetky systémy, ktoré nevyžadujú vysokú rýchlosť,“ uviedol Tim Houter z Hardt v rozhovore pre agentúru Reuters.

„Takže možno premýšľať o levitačnom systému a tiež pohonnom systéme, ale dôležité je, že všetky bezpečnostné systémy budú testované v tomto zariadení,“ dodal.

Z dostupných informácií vyplýva, že na túto fázu sa už podarilo zohnať finančné prostriedky – celkovo 675 tisíc dolárov. Ďalšie peniaze budú potrebné na vysokorýchlostné testovacie „potrubie“, ktoré by malo byť hotové najneskôr v roku 2019.

Testovacie zariadenie Hyperloop fotogaleria:

 

Pripomeňme, že Hyperloop, ktorého duchovným otcom je známy vizionár Elon Musk, by mal umožniť prepravu nákladov aj ľudí rýchlosťou približne 1126 km / hod. Na ďalších Hyperloopoch sa v súčasnosti pracuje v Kanade, Los Angeles a Dubaji. Aktívne sa o technológiu zaujíma aj Brno.