Spoločnosť CAT z Českého aeroholdingu uspela v niekoľkolovom tendri skupiny Air France na údržbu leteckých podvozkov, píše portál E15.

Konkrétne sa to týka podvozkov lietadiel Boeing 737 NG. Českí technici získali zmluvu na deväť rokov, starať sa budú o lietadlá spoločností Transavia Airlines a Transavia France, ktoré do spomínaného leteckého konglomerátu patria.

„Po dobu trvania tejto zmluvy Czech Airlines Technics vykoná generálnu opravu najmenej deväťdesiatich šiestich kompletných podvozkových sád lietadiel typu Boeing 737-700 a 737-800,“ uviedol šéf aeroholdingu Václav Řehoř.

Súčasťou zmluvy je aj prenájom náhradných podvozkov, ktorých CAT pre boeingy vlastní celkovo štyri sady.

Finančné hodnota kontraktu ale nebola zverejnená.

Údržba a generálne opravy podvozkov lietadiel patria medzi hlavné činnosti CAT, ktorá vznikla oddelením od Českých aerolínií.

Vedľa toho firma zaisťuje tiež takzvanú ťažkú ​​údržbu, traťovú údržbu lietadiel pristávajúcich na Ruzyni a údržbu komponentov.

Spoločnosť predvlani vykázala zisk 56 miliónov korún pri tržbách 1,2 miliardy korún.

„Dopyt po generálnych opravách podvozkov lietadiel typu B 737 NG rastie,“ doplnil Řehoř.

Firma sa stará o podvozky boeingov posledných sedemnásť rokov, za tú dobu zaistila 360 generálnych opráv. Medzi najvýznamnejších zákazníkov patria České aerolínie, Finnair, Germania, Travel Service a Neos.