Vyberte položku Stránka

JOZEF KAMENSKÝ: Dúhová Panna

JOZEF KAMENSKÝ: Dúhová Panna

Mám rád syntézu, som aj nenapraviteľný synkretik, eklektik, ale baví ma aj kriminalistika. No kto je páchateľ? Tak som sa po sledovaní stôp dostal až za hmotu a jej zákony, ale vôbec nie preto, aby som za všetky svoje zlé vlastnosti hádzal vinu na Diabla, Satana, či rovno na Boha. Aj keď …

[sociallocker][/sociallocker]

No prečo je tu Kotleba? Čítam názory, že v civilizovanom svete ľudia, ktorí obhajujú násilie nemôžu existovať. Autor tohto výroku má pravdu, nie sme civilizovaní a nie sme v poriadku, ak nás vyrušujú smery šprtajúce sa v dosť pochybnej minulosti. Autor tohto výroku by sa mal teda v prvom rade zamyslieť nad sebou, že prečo nebudoval onú civilizovanú spoločnosť o ktorej sníva.

Práve sa dozvedáme, že tí, ktorí kedysi hovorili o národe ako o sociálnom konštrukte, teraz skloňujú patriotizmus vo všetkých pádoch.  Samozrejme, že z časti ide o marketing, ale dúfajme, že sa na nich aj niečo nalepí. Pozorný človek totiž nemohol prehliadnuť fakt, že Kotlebovci sa dostali do parlamentu pre absenciu zdravého patriotizmu, dostali ich tam jednoducho postmodernisti, progresivisti, „antifašisti“.  A teraz nás povedzme Martin Poliačik poúča o prospešnosti patriotizmu. Veru učí sa.

A teraz tu máme uprostred znamenia Panny, presne na 1. Septembra popri chráme Alžbety Uhorskej v Košiciach, šľachtičnej kráľovského rodu a obetujúcej sa pre chorých dva pochody, dva udalosti.

Jedni išli blahoslaviť panenstvo, druhí bránia svoju panenskú, teda homosexuálnu sexualitu.  Mimochodom tá Alžbeta Uhorská, dcéra kráľa Ondreja II. , Nemka z krajiny Bójov (Bavorsko) zomrela 17. Novembra 1231. Venušin to čas, ako dnešný rok podľa čínskeho horoskopu (pes).

Pre Dúhový Pochod išlo o akciu lásky.  A naučil som sa nové slovo – pansexualita. V stredoveku riešili panteizmus, teraz sa zameriavame na veci niže pása, alebo prosto na rozkoš tela. Chcel som zistiť o čo presne ide, ale v preklade to všetko znamenalo asi ako len to, keď si povedzme pes chce vybiť svoj pud a je jedno o čo sa trie.  A samozrejme má k tej veci, ktorá mu umožnila vybitie sa, aj  nejakú „lásku“.

Nuž láska sa nám mení na niečo determinované pudom, telesným uspokojením, jej hlavný atribút, ktorým vždy bola obeta akosi absentuje, škrtá sa.

Tento Dúhový Pochod v meste Dómu obetavej ženy pre chorých, teda v podstate najvyššieho symbolu lásky, si predsavzal údajne aj hovoriť o rodine.  Zaujímavý marketing, ale tiež to nezatracujem, však do spomínaného Dómu mali blízko …

Čo sa týka Anny Kolesárovej, ktorá niesla priezvisko jednej mojej študentskej tajnej lásky, však Kolesárových je tu na Zemplíne ako vody teraz v Bratislave, nekomentujem názor uzavretého klubu zvaného Rímskokatolícka Cirkev a nechce sa mi riešiť spory, že prečo ona a nie hentá a tak.  Veď už hore spomínam, že mám rád kriminalistiku, ale viem, že páchateľ je mimo hmoty …

Dá sa beatifikácii vyčítať kadečo. Že či sa sprvu začiatkom 90-tych rokov nenieslo v antiruskom duchu, čo vlastne dnes média pekne zneužívajú a ani náhodou nenapíšu, že išlo o sovietskeho vojaka, či nešlo len o náhodu, nedorozumenie   a pod. Nechcem hodnotiť a ani to nehodnotím. Hovorím len jedno – zapadla táto beatifikácia, toto blahorečenie presne na stred Panny ako znamenia Chaldejského zvieratníka a o chvíľu tu máme porážku Turkov pod Viedňou pod vlajkami Panny Márie, Sedembolestnú …

A je tu aj vypuknutie II. Svetovej vojny. Išlo vyústenie ideológii, ktoré zavrhli ducha, a obrátili sa na hmotu. Vôbec ale nejde len o fašizmus, nacizmus a komunizmus, celá doba bola taká. Všetci sa navzájom ideologicky podporovali, hlavne materialistickou vedou a novými smermi v umení, napr. ide o futurizmus, zabíjali sa navzájom.

Európa a vlastne svet vtedy neupriamil svoju energiu do vnútra, na premenu seba, na boj so zlom v sebe, oni to vrhli navonok  a tak sa zabíjali.  A nie len to, čo robí nadbytok energie sústredený len do hmoty a na hmotu? Možno ani horor nedokáže zobraziť to, čo sa stane, ak sa vymývajú mozgy totalitnou propagandou, v tomto prípade anti duchovnou. Je známy prípad, kedy sovietski vojaci v Nemecku obesili rodinu aj deťmi. Ženu predtým znásilnili. Ale utrhol sa  povraz, a iní ju znásilňovali ďalej. Hľadala záchranu, ale po veľa dňoch kde ju stretli vojaci, tam ju znásilnili. Nakoniec tí poslední, ktorých stretla, na ňu ani nemali chuť, bola polomŕtva.

Je známy prípad sovietskeho vojaka v Berlíne, ktorý tesne po pôrode znásilnil ženu priamo na pôrodnom sále. Vykrvácala a zomrela, lekár sa obesil.

To nie o Rusoch, ani Nemcoch, ani o Eskymákoch, ani o Plejáďanoch … to je o tom, ako si nastavíme priority života. Sovieti vyprodukovali človeka  na základe materialistickej vedy, viď. Marxa, nemeckí nacisti podobne.

A teraz si všimnite tých nových postmoderných progresivistov. Však  ja verím tomu, že úmysly majú láskavé, možno aj ten znásilnenia chtivý vojak, to mal aj súdruh Stalin, aj Hitler. Komunizmus mnohí prijímali ako oslobodenie človeka, ako progres. Darmo intuitívne sa hlásia k Panne, aj k rodine  a polo-vedome aj k láske, ak ich sloboda, ich agenda sa upriamuje vlastne jedine na veci poniže pása.

Tie pudy ale môžu ešte na čas uväzniť na strojovú prácu pre konzum. Výrobe otrokov sa veru venuje dosť mágov psychológie pre marketing a pod.

A potom sa divia, že je tu korupcia, pedofíĺia kňazov, vraždy. Zrejme sa divia iba naoko. Ani si nepochválili pokrok v smere gender, keď  u nás neďalekej dedine žena pobodala svojho muža.

Nuž veru 1. September je pre nás energeticky akosi dôležitým dňom.  A aj preto, že sa naozaj musíme ešte veľa učiť. Hlavne sami a zo seba a na sebe. To by mala byť naša Ústava – učiť sa, pracovať na sebe v zmysle „Panny“, s tým spojená cudnosť, to známe samooplodnenie.

Ono minulosť, ani ducha nezakryješ, aj Turecko má na svojej vlajke symbol Panny Márie, ktorá bola patrónkou Konštantínopolu. Išlo o osem cípu hviezdu, ale neskôr ju zmenili na päťcípu, no v podstate nič nezmenili, lebo päťcípa hviezda je symbolom Venuše, čoby archetyp v zmysle pre Panny Márie.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This