Vyberte položku Stránka

Desivo-optimistická vízia Sakera Známy analytik si nie je istý prežitím ľudskej civilizácie. Podľa neho…

Desivo-optimistická vízia Sakera

Známy analytik si nie je istý prežitím ľudskej civilizácie. Podľa neho je súčasné americké, alebo ako ho nazýva anglosionistické impérium v poslednej fáze úpadku. Už je jasné, že sa nebavíme o tom, či impérium padne, ale kedy a akým spôsobom.

Amerika už nedokáže svoje politické ciele dosiahnuť ani proti stredne veľkým ,ale slušne vyzbrojeným krajinám. A už vôbec nemôže pomýšľať na to, aby ako globálny hegemón zlomila veľmoci ako Čína, India, alebo Rusko.

Saker sa v tejto súvislosti pýta. Ak je vojna pokračovanie diplomacie inými prostriedkami a ak Amerika nie je schopná použiť vojenskú silu na presadenie politických cieľov, načo im je potom obrovská armáda? Ukazuje sa, že sieť základní po celom svete je pre nich zbytočným bremenom.

Pád impéria sprevádzajú väčšinou chvíle chaosu. Takže sa môže stať, že to súčasné zoberie so sebou do hrobu celý svet.

Ak to však prežijeme a Západ nezničí seba aj ostatných, nepríde už žiadne ďalšie impérium. Končí éra západných impérií, ktorá trvala celých tisíc rokov. Nenahradí ich už nič. Rusko ani Čína nechcú vládnuť, ale kooperovať. Z dlhodobého hľadisko je totiž tento model životaschopnejší

http://thesaker.is/the-last-western-empire/

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This