Turecký denník Daily Sabah zverejnil výbušnú správu. Spojené arabské emiráty (SAE) minuli tri miliardy dolárov s cieľom zvrhnúť prezidenta Recep Tayyip Erdoğan a demokraticky zvolenú vládu v Turecku, tvrdil včera autor úvodník v tureckom médiu.

Podľa Mehmeta Aceta, komentátora pre denník Yeni Safak, minister zahraničia Mevlut Cavusoglu naznačil, že moslimská krajina „minula 3 miliardy dolárov s cieľom zvrhnúť Erdoganovu vládu v Turecku,“ a rovnako poskytla podporu pučistom pri pokuse o štátny prevrat 15. júla.

Podľa Aceta Cavusoglu povedal: „Vieme, ktorá krajina poskytla 3 miliardy dolárov na finančnú podporu pre pokus o prevrat v Turecku a vyvíja snahu zvrhnúť vládu nezákonným spôsobom. Vrcholom všetkého je, že je to moslimská krajina.„.

Komentátor tvrdil, že moslimskou krajinou sa myslí SAE, potvrdzujúc, že prúdy peňazí boli určené na zvrhnutie Erdogana a tureckej vlády.

V rozhovore pre Daily Sabah o jeho úvodníku Acet povedal, že zdroj z tureckého ministerstva zahraničia potvrdil meno moslimskej krajiny, ktorou bola skutočne SAE. „Minister neuviedol krajinu. Avšak zdroje z ministerstva zahraničia potvrdzujú, že išlo o SAE,“ povedal denníku Acet.

Zástupca koordinátora vládnej Nadácie pre politický hospodársky a sociálny výskum (SETA), profesor Muhittin Ataman povedal: „Vieme, že SAE nosí vrecia s peniazmi zo Somálska do Egypta, kde je povstanie. Zdá sa, že ich protiturecké aktivity sú v súlade s ich politikou…

Zdroj: Daily Sabah