Originálne video, ktoré sa objavilo po otvorení ďalšieho humanitárneho koridora z Východnej Ghouty, mení propagandu Západu na výsmech. Teroristi opisovaní ako umiernení rebeli im evidentne slobodu nepriniesli.

Na videu je vidno ľudí, ktorí sa po niekoľkoročnom pobyte vo Východnej Ghoute, popisovanej ako „slobodná“ časť Sýrie, ocitajú na dosah kontroly vládnych vojsk.

Radosť a šťastie z toho, že konečne skončilo ich utrpenie je nefalšované, Objímajú vojakov, ďakujú im a prevolávajú na slávu armáde a Sýrii

Nakoniec, pozrite si to sami.

Zdá sa, že kapituloval už aj hlavný prúd médií.

Tlačová agentúra TASR konečne začala označovať likvidáciu teroristov a postup sýrskej armády ako oslobodzovanie a nie ako dobýjanie. Konečne sa slovo umiernení v súvislosti s teroristami dáva do úvodzoviek.

Konečne dostávajú čitatelia informáciu, že teroristi boli pripravení vraždiť vo veľkom civilné obvyteľstvo. Na území sa našlo okolo 40 ton jedovatých látok, výrobne na spracovanie týchto látok a dielne, kde sa plnila munícia chemickými jedmi. Výrobne sú vybavené technickými zariadeniami zo Spojených štátoch, ktoré by samotná Sýria nikdy nebola schopná zohnať, keďže ide o zariadenia pod sankciami.

Konečne sa aspoň v citácii ruského predstaviteľa umožňuje čitateľom ukázať, čo je úloha medzinárodných organizácií

Damask oficiálne potvrdil svoju pripravenosť pomáhať pri akomkoľvek vyšetrovaní chemických útokov v Sýrii. Medzinárodné organizácie však spoluprácu so sýrskou vládou odmietli, čím vlastne schválili ilegálnu činnosť teroristických skupín. Sýrske ministerstvo zahraničných vecí upozornilo, že v oblastiach oslobodených od teroristov sa našlo viac než 40 ton chemických zbraní,“ povedal Kirillov na brífingu zvolanom ohľadne prípadu Skripaľ.

A nakoniec, úplne v inom svetle sa javí aj pokus o vraždu britského agenta Skripaľa v Salisbury. Podľa zverejnenej citácie ruského odborníka išlo o zasadenie rovnítka medzi Rusko a Sýriu. Použitie chemických zbraní teroristov v Sýrii mali byť dôkazom, že sýrska vláda porušuje madzinárodné konvencie a preto musí byť potrestaná. A Rusko spolu s ňou

Podľa Kirillova treba „vnímať otrávenie Sergeja Skripaľa, bývalého ruského dvojitého špióna pracujúceho pre Britániu, a jeho dcéry v širšom kontexte, ‚najmä teraz, na pozadí vývoja vo východnej Ghúte‘ „.

Svet prestáva byť čiernobiely. Teda aspoň v tejto oblasti.