Vyberte položku Stránka

Bývalý riaditeľ CIA potvrdil miešanie sa USA do volieb iných krajín. Vraj pre ich dobro.

Bývalý riaditeľ CIA potvrdil miešanie sa USA do volieb iných krajín. Vraj pre ich dobro.

Šokujúce video priniesla stanica Fox-News. Bývalý riaditeľ CIA James Woolsey sa zmienil, že sa USA bežne miešajú do politických procesov iných krajín.

V Amerike je Laura Ingraham známa moderátorka, novinárka, spisovateľka a politická komentátorka. Jej názory sú konzervatívne. New York Times ju opísal v roku 2017 ako „horlivú nacionalistku , dôverníčku Trumpa a nepriateľku otvorených hraníc„. Podľa denníka je „akolytom Ronalda Reagana , Roberta Borka a Pat Buchanana„.

[sociallocker][/sociallocker]

Vydala niekoľko kníh, v poslednej „Miliardár na barikádach“ rekapituluje príchod Donalda Trumpa k moci.

Dlhodobo patrí medzi najvplyvnejšie ženy v Republikánskej strane.

V roku 2017 dostala v konzervatívnej televízii Fox News vlastnú show „The Ingraham Ingle„, kde spovedá svojich hostí na rôzne aktuálne témy.

Hosťom jednej z posledných relácií bol bývalý šéf CIA James Woolsey. Obdobie od roku 1993 do roku 1995, ktoré strávil na čele Langley, sa zapísalo do dejín. Ani raz sa totiž nestretol na osobitnej schôdzke s úradujúcim prezidentom Billom Clintonom. Celkove sa dostali do kontaktu dvakrát.

Za jeho éry sa CIA otriasala v škandále, keď sa prišlo na to, že od roku 1985 z agentúry vynášal Aldrich Ames informácie do Sovietskeho zväzu. Celkove strávil KGB špión v službe ZSSR a Ruska 9 rokov, až kým nebol zatknutý v roku 1994. Samozrejme, že pracoval za peniaze, za svoje služby dostal postupne 4,6 milióna dolárov.

77 ročný James Woolsey je dodnes veľmi vplyvný človek,  v predvolebnej kampani radil Donaldovi Trumpovi. Z jeho služieb odstúpil po zvolení, keď Trump začal kritizovať spravodajské služby.

Samozrejme, že Woolsey je jedným z najpovolanejších ľudí, ak ide o „zasahovanie tajných služieb Ruska“ do záležitostí Spojených štátov. Zvlášť, keď jeho hovorca priznal, že sa zúčastnil vyšetrovania FBI a vyšetrovania špeciálneho prokurátora Roberta Muellera, ktorý túto kauzu vyšetruje.

V rozhovore s Laurou Ingraham dostal Woolsey počas rozhovoru na tému zasahovania jednu zvláštnu otázku.

Moderátorka sa ho spýtala, či sa USA niekedy miešali do volieb v iných krajinách.

Odpoveď bola jednak posmešná – obaja aktéri sa na tom zabávali a jednak Woolsey odpovedal, že je to predsa pre ich dobro.

Záznam konverzácie Laury Ingraham a exriaditeľa CIA Jamesa Woolseyho

(Záznam nie je možné prehrať na stránkach portálu)

Je jedno, ako sa k tomu staviame, nakoniec aj u nás USA pomáhali zvrhnúť Mečiara. Problémom je, že ide o subjektívny postoj, ktorý vždy závisí od uhla pohľadu Ameriky. Správne nie je to, čo vyhovuje krajine, kde USA zasahuje. Správne je vždy to, čo za správne považuje Amerika.

Vplyv peňazí a mediálnej kanonády v minulosti väčšinou dosiahol svoje. Výsledky dnes vidíme na obraze sveta, ktorý je v najhoršej kríze od druhej svetovej vojny.

A Američania z toho majú srandu. Skutočne príznačné…

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This