Starší brat dospievajúcej dievčatá, ktorá v roku 2015 s nožom zaútočila na policajta, sa v Nemecku taktiež dopustil nebezpečnej extrémistickej trestnej činnosti, píše THE LOCAL

Osemnásťročný Saleh S. si tento štvrtok od súdu v Hannoveri odniesol osemročný trest odňatia slobody za to, že sa v minulom roku pokúsil podpáliť nákupné centrum v metropole spolkovej krajiny Dolné Sasko.

Obžalovaný mladík sa na súde priznal, že 5. februára minulého roka hodil do nákupného centra dva Molotovove kokteily. Hovorca súdu v Hannoveri oznámil, že obžalovaný podľa svojich vlastných slov chcel zabiť čo najviac ľudí. Pri útoku našťastie nebol nikto zranený.

Saleh S. je starším bratom 16-ročnej Safi S., ktorá bola tento rok v januári obvinená z pokusu o vraždu a odsúdená na šesť rokov väzenia.

Mladé dievča pobodalo a ťažko poranilo 34-ročného policajta. Podľa jej výpovede to údajne bolo, pretože jej to nariadil Islamský štát.

Teroristická organizácia Islamský štát sa však k tomuto útoku nikdy neprihlásila.

Safia S. sa k útoku priznala. Rovnako sa napadnutému policajtovi ospravedlnila, a to prvýkrát už vo väzbe a druhýkrát počas súdneho pojednávania.

Vyšetrovatelia pripomenuli, že útok Safi S. na policajta bol prvým násilným trestným činom vykonaným v Nemecku v mene teroristickej organizácie Islamský štát.

Oba zločinní súrodenci sú deťmi nemeckého otca a marockej matky. Ich rodičia sa rozviedli, keď ešte boli v útlom veku. Podľa výpovede ich otca ich matka vychovávala v súlade s prísnymi islamskými náboženskými hodnotami.

Objavili sa fotky, na ktorých je zachytená mladá Safia v spoločnosti neslávne známeho nemeckého radikálneho islamistického kazateľa Pierra Vogela. Údajne tiež dievčina bola v on-line kontakte s príslušníkmi Islamského štátu.