Vyberte položku Stránka

Bitcoin prelomí 100 miliárd dolárov v celkovej hodnote, stúpa prvýkrát v histórii za hranicu 6000 dolárov

Bitcoin prelomí 100 miliárd dolárov v celkovej hodnote, stúpa prvýkrát v histórii za hranicu 6000 dolárov

Bitcoin je svetovo najznámejšou digitálnou menou. A tá teraz prelomila jeden z najdôležitejších míľnikov: hodnotu vyše 6 000 dolárov a celkovo vyše 100 mld. dolárov, píše Futurism

Takže: vitajte u novej meny, možno skôr v novom finančnému systému. Prvýkrát v histórii prekonal Bitcoin hranicu 6 000 dolárov, a dokázal tak, že kryptomeny zostávajú v hre.

Ešte pred týždňom pritom Bitcoin prekročil hranicu 5 300 dolárov a potom sa rýchlo posunul na 5 800 dolárov. A teraz teda je prelomená ďalšia hranica.

Trhová kapitalizácia vzhľadom na tento vývoj prekročila 100 mld. dolárov.

Očakáva sa, že digitálne mena bude ďalej získavať na cene, Mike Novogratz sa domnieva, že by mohla budúci rok dosiahnuť hranicu 10 000 dolárov.

Takéto predikcie sú možné, ale Bitcoin by tiež mohol nakoniec skolabovať. Kenneth Rogoff, americký ekonóm z Harvardskej univerzity, uviedol, že je to len otázka času, než sa všetko obráti k horšiemu.

Podľa Rogoffa je rozdiel, keď vlády dovolia malé anonymné transakcie s virtuálnou menou, ale iné by to bolo u veľkých anonymných platieb, potom by bolo ťažké vyberať dane alebo bojovať proti kriminalite.

Už tento rok Bitcoin ovplyvnil zákazy a obmedzenia v krajinách ako je Čína, Rusko či Južná Kórea. Zatiaľ to viedlo však len k „motivovaniu“ meny.

O autorovi

Michal Sumichrast

Zameranie na Umenie a Kultúru / Editor Slobodného Výberu

Pin It on Pinterest

Share This