Vážení občania, moji voliči, pred voľbami do Európskeho parlamentu som sa zaviazal, že si tu posvietime na euronezmysly, ktoré odtiaľto vychádzajú a dopadajú aj na našu českú hlavu.

Tiež sa tu snažím presvedčiť poslancov, aby prijali moju myšlienku dobrovoľného eura, skrátka aby nám euro nikto nemohol nariadiť zhora. Tu ale máte osem priznaní, ako to v Európskom parlamente naozaj funguje.

1.Opozičná zmluva ODS a ČSSD, na ktorú v Česku nikdy nezabudneme, je v EÚ bežnou praxou. V Európskom parlamente vládnu dohromady „pravicoví“ ľudovci sa socialistami. To je pravicová zrada. Najmä, keď sa pozriete na to, čo odtiaľto vychádza.

2. My poslanci nemáme právo navrhovať zákony. To smie len Európska komisia. Pritom v Českej republike to poslanci môžu. Kde sa v EÚ stratil tento demokratický prvok?

3. Skoro každý deň sa tu koná nejaký raut od lobistov, posielajú aj darčeky, pozývajú na neplatené spoločenské akcie. Poslanci tu tiež majú svoj exkluzívny vstup do budovy, s modrým kobercom a luxusným taxi vždy k dispozícii. Pripomína to skoro novodobú šľachtu. Niet sa čo čudovať, že potom europoslanci zabúdajú na bežných ľudí. Z tej výšky majú pokrivený obraz … Preto sa z Českej republiky nepresťahujem!

4. Za obedy v budove EÚ neplatíme DPH. Európska únia je vôbec štát v štáte a je vlastne takým daňovým rajom, minimálne pre svojich zamestnancov. A to proti daňovým rajom bojuje. Asi nechce konkurenciu.

5. Najzúfalejšie je pravidelné štvrtkové hlasovanie v Štrasburgu, ktoré z tohto parlamentu tiež robí neparlament. Hlasuje sa väčšinou počas pol hodiny o desiatkach návrhov typu, nech sa Turci nezabúdajú starať o grécke hroby až po vyslovenie pohoršenia nad obrábaním pôdy v Tanzánii. Pri všetkej úcte, Európa má sama dosť svojich hospodárskych problémov a pritom nezabudne predstierať riešenie problémov celého sveta?

6. Poslanci tú podpisujú jedno vyhlásenie za druhým, napospol len aby nazbierali body za aktivitu, ktorú stráži nejaká nezisková organizácia. Sú tu borci, ktorí ich podpísali už stovky. Pretože nepodpisujem ako na bežiacom páse nápady ako napr. Rozdelenie spoločnosti Google, ťažko tieto body nazbieram.

7. Možno už všetci poznáte cirkus Európa, ktorého pravidelné sťahovanie so všetkými zamestnancami z Bruselu do Štrasburgu stojí ročne daňových poplatníkov asi 6 miliárd korún. Toto plytvanie mi tak drása nervy, že ho musím pripomenúť.

8. Keď sa prihlásim do debaty na zasadnutí, je normálne, že na mňa príde rad až o desiatej večer. Sála je napospol prázdna ako vždy, a tak tam hovorím sám pre seba. Proste žiadna debata, a to je parlament od slova parler – v rozhovore hovoriť. A tak už chápete, prečo tomu hovorím neparlament …

Mohol by som takto v bodoch pokračovať ďalej a ďalej. A je škoda, že o tom médiá moc nepíšu. Zase to ale chápem, kto by písal o tom, čo nikoho nezaujíma a čo je tak vzdialené … Každopádne je jasné, že mojim cieľom je náš český parlament, aby som mohol veci naozaj meniť!