Ľudia, ktorí sa obávajú o svoju bezpečnosť vo francúzskom hlavnom meste, si môžu stiahnuť aplikáciu, ktorá im umožňuje nahlásiť, vyhľadať a vyhýbať sa „nebezpečným miestam“. Aplikácia prichádza v čase kedy Francúzsko ničí vlna terorizmu.

Vydanie aplikácie, ktorá bola na Google Play zverejnená na konci mája a doteraz si ju nainštalovalo niekoľko tisíc ľudí, je len ďalším z náznakov, ktoré podporujú tvrdenie, že v Paríži existujú takzvané „no-go zóny“, kde vládne prevažne bezprávie pod taktovkou afrických alebo ázijských prisťahovalcov a ktorým sa ženy či rodení Parížania radšej vyhýbajú.

 

Popis aplikácie s názvom „No-Go Zone“ hovorí: „Či už ste ubytovaní na neznámom mieste, hľadáte bezpečné miesto na bývanie alebo zrovna mierite na nejaké konkrétne miesto, aplikácia No-Go Zone vám umožní znížiť riziko, že sa stretnete s agresiou, krádežami, obťažovaním alebo hrubosťou.

 

Sami vývojári neuvádzajú ako dôvod vzniku aplikácie migrantov ani migračnú krízu. Westmonster však citoval niekoľko recenzentov, ktorí v hodnotení aplikácie uviedli, že v dnešnej Paríži ide už o nutnosť.

 

„Vzhľadom k aktuálnej degradácii je bohužial lepšie túto aplikáciu mať,“ napísal jeden. „Je to nepostrádateľná aplikácie pre každého, kto si myslí, že kultúrne obohatenie nepôvodnými ľuďmi nie je zlučiteľné s naším štýlom života,“ píše sa v ďalšom hodnotení.

 

Ako dlho potrvá kým sa takáto aplikácia upozorňujúca na no-go zóny objaví aj v Británii, Švédsku či iných krajinách, v ktorých je táto téma tabu?