Portál Sky News popisuje bezpečnostné „protichemické“ opatrenia na dnešnom pohrebe Dawn Sturgess. V článku sa jej priateľ vyjadril, že je nahnevaný a žiada spravodlivosť. Podľa anglických predstaviteľov boli vraj otrávení nervovo-paralytickou látkou zo skupiny „novičok“.

Rakva zosnulej sa nebude prenášať a bude otvorená len 15 minút pre najbližších pozostalých. Dôvodom je, aby nedošlo ku kontaminácii okolia nervovo-paralytickou látkou.

Sturgessovej priateľ Charlie Rowley sa vyjadril ekluzívne pre Sky News.

Uviedol, že „Dawn by si zaslúžila viac, oveľa viac a oveľa lepšieho“.

Vyjadril tiež nádej, že posledná rozlúčka s Dawn Sturgessovou mu pomôže zotaviť sa z otravy. Dodal, že je „veľmi nahnevaný“ a že prioritou je domôcť sa spravodlivosti po priateľkinej smrti.

Pred týždňom priniesol portál The Sun výpoveď človeka, ktorý bol vraj otrávený nervovo-paralytickou látkou zo skupiny „novičok“. Charlie Rowley, hovorí, že cíti vinu a obviňuje Rusov, ktorí mu to podstrčili

The Sun spomína, že 45 ročný Charlie našiel niečo, čo vyzeralo ako parfum a dal ho svojej partnerke Dawn Sturgess ako darček

Podľa jeho výpovede, niekoľko hodín po vyskúšaní darčeka sa obaja ocitli v nemocnici v bezvedomí. Dawn upadla do kómy, z ktorej sa nikdy nedostala a zomrela o osem dní neskôr.

Charlie, ktorého hlas bol po prepustení z nemocnice ešte stále slabý. smúti.

Cítim sa veľmi smutne, kvôli tomu, čo sa s ňou stalo, je to hrozné a šokujúce. Ešte som bol na liekoch, keď mi povedali, že zomrela. Nemyslím, že mi podarí sa niekedy cez to dostať.

Portál The Sun ďalej píše, že flaštičku s „parfumom“ nechali na mieste „ruskí vrahovia po tom, čo ju v marci použili pri pokuse o atentát na bývalého britského agenta Skripaľa a jeho dcéry Julie„.

Charlie si nespomína, kde fľaštičku našiel, predpokladá sa, že to bolo v Salisbury, v blízkosti miesta, kde boli nájdení obaja Skripaľovci s príznakmi otravy.

Charlie si pamätá málo z toho, čo sa stalo, ale spomína si, že sa v jeho rukách fľaška s najjedovatejšou bojovou látkou na svete, rozbila.

Charlie podľa článku zaútočil na ruských agentov, ktorí pri pokuse o vražedný atentát spôsobili smrť Dawn.

Povedal: „Bolo od nich veľmi neopatrné, ak pri odchode po skončení svojej práce nechávajú veci pohodené ležať. Bolo to pre niekoho konkrétneho, bolo nesprávne nechať to ležať, aby to ktokoľvek mohol zobrať.

Mohli by sa s tým hrať deti,“ dodal