Pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti začala špeciálna prokuratúra trestné stíhanie, píšu AKTUALITY.SK.

Podľa článku na portáli Aktuality.sk “

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) začal trestné stíhanie ohľadom historických citátov publikovaných v májovom čísle časopisu Zem a Vek. Informovala o tom jeho hovorkyňa Jana Tökölyová.

ÚŠP začala trestné stíhanie vo veci ešte 5. mája, a to pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Dôvodom sú historické citáty v článku s názvom „Klin židov medzi Slovanmi“.

Tie dosiaľ nezistený páchateľ, vystupujúci po menom Tibor Eliot Rostás, využil podľa prokuratúry tak, že čitateľovi predkladá tvrdenia, že aj v súčasnej dobe sú pôvodom zlej spoločenskej situácie zásahy židovskej komunity, ktorá rozvracia súčasnú spoločnosť, a uvedenými tvrdeniami vyvoláva nenávisť a potrebu zásahu voči židovskej komunite v Slovenskej republike, objasnila Tökölyová.“

Celý článok si možete prečítať tu.